Son yıllarda iyice artan trafik yükü sürücüleri isyan ettirirken, şehir içerisinde kalabalık caddelerden yükselen korna sesleri de herkesi çileden çıkarıyor. Şehir içerisindeki gürültülü ortam insanları daha da sinirli hale getirirken, yetkililerin önlemleri ise çözüm olmuyor.

Yoğun trafiğiyle gündemden düşmeyen Gaziantep trafiği sadece sürücüleri değil araba kullanmayan vatandaşların da canını sıkıyor. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde yükselen korna sesleri vatandaşların tepkisini çekiyor.  Yapılan onca uygulamaya ve denetimlere rağmen, trafikte korna çalma huyumuzdan vazgeçemiyoruz.

İsimlerini vermek istemeyen bir yaşlı çift, “Balkonlarda korna sesinden oturamıyoruz.” diyerek, “Şehir kargaşaya dönüştü. Kurallara uyulmayınca o şehrin içinde yaşayan toplum şehrin gürültüsünden çok yoruluyor. Doğal ortam kalmadı. Başımızı dinleyemiyoruz. Yaşanılacak şehir olmaktan çıktı. Trafiğin yoğun saatlerinde evimizin balkonunda hiçbir şekilde oturamıyoruz. Herkes korna çalıyor” ifadelerinde bulundular.

“Korna çalmalarına bir sistem getirilmelidir”

Şehir içerisindeki gürültüyü eleştiren esnaflar ise, “ Gaziantep şehir merkezi tamamıyla gürültülü ve hareketli. İnsanları bu durum akşam evine gittiğinde çok yoruyor. Sessiz şehir halini çok özledik. Sürücüler bilinçsizce korna çalmaktan vazgeçmelidir. Ya da korna çalmalarına bir sistem getirilmelidir” dedi.

“İlerlemek için kornaya basıyoruz”

Git gide büyüyen şehrin vazgeçilmez gürültüsü diyen bir araç sürücüsü ise, kornayı mecburen çaldıklarını ifade ederek, “ Antep’in yoğun trafiği çekilmez hal aldı. Haliyle ilerlemek için kornaya basıyoruz. Ayrıca araba kullanmayı tam bilmeyen bir çok sürücü trafiğe çıkıyor. Toplu taşıma araçlarını kullanan şoförler durmadan kornaya basıyor. Tramvay korna çalıyor. Yani çalınıyor da çalınıyor. Önüne geçilemez bence korna çalınmalarının.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here