Gaziantep Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü ile İş-Kur Gaziantep İl Müdürlüğü işbirliğinde, meslek edindirme projesi kapsamında 15 yükümlü mahkuma forklift operatörlüğü kursu verilecek. Mahkumiyetinin ardından kolay iş bulabilme imkanı yaratacak olan projeye ise SANKO Makina, Merinos Halı, Şölen Çikolata ve Metro Market destek verecek.

Suça sürüklenen ve suç işleyen mahkumlara yönelik sosyal aktivite ve meslek edindirme kursları kapsamında Denetimli Serbestlik Gaziantep Şube Müdürlüğü proje üretiyor. Üzerinde çalıştığı son proje ise ‘Forklift operatörlüğü’ meslek edindirme kursu. İş-Kur İşbirliğinde gerçekleştirilecek olan projeye göre 15 denetimli serbestlik yükümlülerine forklift operatörlüğü kursu verilecek. 

DEV SANAYİ KURULUŞLARI DESTEK VERECEK

Kurs süresi boyunca teorik bilgiler Makine Mühendisleri Odası tarafından verilecek. Uygulamalı eğitim çerçevesinde ise SANKO Makina, Merinos Halı, Şölen Çikolata ve Metro Market Sanayi Şirketleri’nde staj eğitimi alınacak. 1 ay sürecek olan kursun ardından Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yükümlüler sertifikalarını alabilecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda gelecek olan proje onayının ardından Denetimli Serbestlik Gaziantep Şubesi projeyi 1 ay içinde hayata geçirecek. 

KOLAY İŞ İMKANI BULABİLECEKLER

Meslek edinme kursuna gönderilen yükümlüler ise alınan müracatların ardından, mesleki ve işsizlik durumuna göre değerlendirilecek. Mahkumiyetlerinin ardından sosyal yaşama ve çalışma ortamına ayak uydurabilmek için yürütülen projelerden mahkum ve yükümlülerde memnun. Mahkumiyetleri ile birlikte meslek edinme imkanı bulan hükümlüler, iş istihdamı konusunda sorun yaşamayacaklar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here