Gaziantep’te faaliyet gösteren servisçi esnafı Doğu ve Güneydoğu’da görev yapan güvenlik güçlerine baklava ve iç giyim malzemesi gönderdi.
 Servisçilerden anlamlı yardım

Gaziantep Servisçiler Odası önünde toplanan Yönetim Kurulu Üyeleri ve servisçi esnafı, doğuya gönderilecek iç giyim malzemesi ve baklavaları götüren konvoy birlikte yolcu ettiler. Oda önündeki törene İl Emniyet Müdürü Erhan Gülveren, bazı Emniyet Şube Müdürleri, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Durdu Yetkinşekerci, Servisçiler Odası Başkanı İsmet Özcan ve Personel ve Öğrenci Servisi taşımacılığı yapan firma sahipleri katıldı.
ÖZCAN: ÇORBADA TUZUMUZ OLSUN
Yapılan yardımın Devlete bağlılık olarak kabul edilmesini isteyen Servisçiler Odası Başkanı İsmet Özcan, “Amacımız zor şartlarda doğuda görev yapan asker ve polisimize bir nebze katkıda bulunmak. Orada görev yapan asker ve polisimizin para, makam veya çıkarla bir işi yok. Onlar vatan sevgisi ile hareket ederek milletimizin bekaası için oradalar ve canlarını siper ediyorlar. Biliyoruz Devletimiz her türlü ihtiyacı görüyor ama bizde çorbada tuzumuz bulunsun istedik. 10 bine yakın iç giyim malzemesi ve bir tona yakın baklavayı paketler halinde düzenledik. Doğudaki asker ve polisimizin kullanımına sunduk. Özellikle Mardin Nusaybinden başlayarak güneydoğudaki birçok ilçede görev yapan asker ve polisimizin bu acizane hediyemizi kabulunu bekler, bu vatanın evladı ve bir sivil toplum kuruluşu olarak Türk milletinin güvenlik güçlerine ve devletine bağlılığını göstermek istedik” diye konuştu.
YETKİNŞEKERCİ: BAŞKANI KUTLADI
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Durdu Yetkinşekerci, duyarlı davranışından dolayı Başkan ve Yönetimini kutlarken, “Esnafımız devletinin her zaman yanında olduğunu yaptığı proje ile gösterdi. Burada amacımız yarım elma gönül almadır. Devletimizin, asker ve polisimizin yanında olduğumuzu bütün kesimler bilmeli” dedi.
DALGIÇ: GÖREVE HAZIRIZ
Giray, Fakılı, Yılda, Dalgıç, Aztekin, Gürkan, Kılıç ve Pınar Taşımacalık firmaları adına baklava gönderme organizasyonuna öncülük eden İşadamı Şerif Dalgıç ise, asker ve polisimize hizmet ve katkı için her türlü göreve hazır olduklarını belirterek, bu onurlu görevde kendilerini yalnız bırakmayan İl Emniyet Müdürü, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Servisçiler Odası Yönetimine minnettar olduklarını sözlerine ekledi.
KONVOY YOLA ÇIKTI
Konuşmaların ardından baklava ve iç giyim malzemelerini doğu ve Güneydoğu’daki kontrol noktalarına ve harekat merkezlerine iletmek için Servisçiler Odası Yönetim Kurulu ve emniyet güçlerinden oluşan araç konvoyu oda önünden uğurlanarak yola çıkışı sağlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here