Resim_1297192943Anteppress – Gaziantep


Dün akşam Antep Press iletişim mesajları bölümüne bir mail düştü. Adı, soyadı, telefon numarası ve mail adresini doğru yazdığı için mesajı ciddiye almak gerektiğini düşündük. Mesaj da şu bilgilere yer veriliyordu: “Sayın Editör, 9 Haziran 2011 tarihinde Başbakanın Gaziantep mitinginde İslahiye Belediye Başkanı Malike ULUDAĞ` a rozet takarak AKP katılması sağlanacaktır.”

Bu bilginin doğru olup olmadığını anlamak için aklımıza gelen ilk isim İslahiye Ak Parti ilçe başkanı Şaban Doğan oldu. Şaban Bey’i aralıklı olarak iki kez cep telefonundan aradık. Ancak seçim çalışmaları yoğunluğundan olsa gerek, telefon açılmadı.

Böyle bir konuda Malike Hanım ya da eşi Mehmet Bey’i aramakta çok mantıklı gelmedi. Zira bunu kabul yada ret anlamında söyleyecekleri bir şey varsa bile zamanlama olarak bunu söyleyemeyecekleri aşikar.

Böylesi bir durumda biraz daha yukarılardan bilgi edinmek en doğrusu olur dedik ve şansımızı denedik.

``Böyle bir şey var mı? Malike Uludağ 9 Haziran Ak parti Gaziantep mitinginde Ak parti rozeti takacak mı?

Ve ulaşabildiğimiz kaynaklar bize doğruluğunda asla şüphe duymayacağımız şu bilgiyi verdiler.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan İslahiye Belediye Başkanı Malike Uludağ hanımefendiyi telefonla aramış.
Bu görüşmede nelerin konuşulduğunu tam olarak bilinmese de Malike Hanım’la ilgili olarak belediye meclisi tarafından kabul edilen gensoru’nun hukuki sürecinin gündeme geldiği biliniyor. Malike hanım CHP’li üyelerle birlikte hareket eden Ak Parti’li meclis üyelerinden de başbakana dert yanmış.

Sonuç olarak telefon kapanmadan önce Başbakan Malike hanım’a “Ak parti Gaziantep il başkanı Ahmet Uzer’i arayarak konuşacağını” söylüyor.

Gerçekleşen bu telefon görüşmesi ve sonuçta Başbakan Erdoğan’ın İl başkanı Uzer’i arayacağını söylemesinden hareketle Uzer’e “Malike hanım’ı partide görmek istiyorum” demiş olma ihtimalini gözardı etmemek gerek.
Bize yazan okuyucumuz gibi konudan haberdar olanlarda bu yönde bir beklentinin oluşması çokta şaşılacak birşey değil.
Bizim anlayabildiğimiz kadarıyla durum böyle.

 

Anteppress

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here