masallah_h19854Gaziantepli çocuklar, yaz tatilinde Kuran-ı Kerim’i öğrenmek için camilere akın ediyor. 
Okulların kapanması ile birlikte yaz tatilini değerlendirmek isteyen çocuklar, camilerde verilen ücretsiz Kuran-ı Kerim kurslarına katılıyor. Camileri dolduran çocuklar, cıvıl cıvıl sesleri ve neşeleri ile adeta camilerde bayram havası oluşturuyor.
Çocukları cennetin çiçekleri olarak niteleyen Tahtani Camii Dernek Başkanı Mahmut Gazi, camilerin çocuklarla güzelleştiğini söyledi. Yaz kuran kursları hakkında bilgi veren Gazi, “Biz onlara çocuk demiyoruz; cennetin çiçekleri diyoruz. Camilerimiz onlarla güzel. Kuran kurslarımıza bayağı yoğun bir talep var. Şu anda çocukların bir kısmı Elifba’yı bitirdi, bir kısmı kuran okumaya geçti” dedi.
Camilerde verilen kursların evde de ebeveynler tarafından desteklenmesi gerektiğini kaydeden Gazi, “Bu sadece iki aylık bir kursla olacak bir eğitim değil. Burada en büyük görev ebeveynlere düşüyor. Evlerde de bu eğitimleri devam ettirdiğimiz sürece geleceğimizi daha güzel bekliyor diye düşünüyorum. Burada iki ay kurs veriyoruz. Eve gidip unutursa çocuk bir anlamı kalmıyor. Anne babaların da çocuklarına destek olmaları gerekiyor bu konuda” diye konuştu.
Gazi, çocukların camilerde sadece kuran öğrenmediklerini bunun yanında oyunlar oynadıklarını ve sosyalleştiklerini de sözlerine ekledi.

KAYNAK: BİZDE VARIZ GAZETESİ

20140701AW132558_02

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here