sarjli-matkap

Matkaplar, duvara çivi çakmak ya da herhangi bir şey asmak için kullanılan bir alettir. Matkap temel olarak delik delme, ek olarak havşa açma işlemleri için kullanılan, iki kesme kenarına sahip bir kesici takım türüdür. Maktaplar ahşap, metal, beton gibi yüzeylerde delik açmak ya da var olan deliği genişletmek amacıyla da kullanılır.

Şarjlı matkaplar farklı amaçlara hizmet etmek üzere üretilir. Şarjlı matkabının teknik özellikleri ve akü gücü kullanım alanlarına göre değişebilir. Basit vidalamalar için küçük ebatlı bir şarjlı matkap iş görürken daha fazla güce ihtiyaç duyulan zeminlerde kuvvetli şarjlı matkaplar kullanılması gerekir. Yapı marketler ve online hırdavat marketleri şarjlı matkap almak için doğru adreslerdir. Bu adresler arasında en güvenilir adreslerden biri olan hirdavatburada.com Metaş Hırdavat bünyesinde faaliyet gösteriyor.

Matkap ihtiyacınız varsa ve bir matkap satın alacaksanız kaliteli ve güçlü bir matkap tercih etmeniz çok daha uzun süre kullanabilmeniz açısından önemli. Ufak tamiratlar yapıyorsanız amatör bir makine sizin için yeterli olacaktır. Sürekli kullanım için profesyonel makineler çok daha uygundur.

Peki, matkap kullanırken nelere dikkat etmelisiniz?

Matkap ile betona delik delmeden önce etrafın kirlenmemesi için öncelikle yere mutlaka gazete sermelisiniz.

Matkap kullanırken son derece kesici olması nedeniyle çok dikkatli olunması gerekiyor. Matkap kullanırken tüm dikkatinizi yaptığınız işe vermeli, dikkatinizin dağılmamasına dikkat etmelisiniz. Matkap kullanılırken size zarar gelmesini önleyecek şekilde tutmalısınız.

Matkabın ucu delik delinecek duvarın kalınlığına ve yapılacak işlere bağlı olarak değiştirilmelidir. Saç levha delinecek ise saç matkap, duvar ve beton delinecek ise elmas uç kullanılmalı.

Matkabı bir tablo asmak için küçük bir delik açmak dışında bir iş için kullanacaksanız mutlaka gözlük takın.

Madeni bir yüzey üzerinde matkap ile delik delecekseniz matkabın ucuna biraz terebentin sürmenizde fayda var. Madeni yüzeylerde büyük delikler açacaksanız önce küçük bir delik açtıktan sonra matkap ucunu değiştirin.

Şarjlı matkap gibi elektrikli el aletleri, dijital ölçüm cihazları, bahçe aletleri, garaj ekipmanları, el aletleri, iş güvenlik ürünleri, yapıştırıcı ve kimyasallar, havalı el aletleri gibi farklı kategorilerde 30.000’den fazla ürünün satışını gerçekleştiren Hirdavatburada.com ziyaret edebileceğiniz en doğru adreslerden birisi. Hirdavatburada.com Türkiye’nin her bölgesine hırdavat malzemeleri satışı gerçekleştiriyor.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here