Mazlumların dualarını almalıyız

Gaziantep valisi Ali Yerlikaya mesajında, “Mübarek “üç aylar” olarak ihya ettiğimiz bir kutlu mevsime daha kavuşmuş bulunuyoruz.

Mübarek “üç aylar” ve Regaip Kandili dolaysıyla bir mesaj yayımlayan Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, “Tarihi geçmişinde mazluma, yetime, kimsesizlere kucak açan necip bir millet olarak, ecdadımızın bizlere en büyük mirası olan ensarlık anlayışıyla gösterdiğimiz gayretlerin hak katında makbul olmasını diliyorum. Bu mübarek gecede fakirin, kimsesizin, yetimin, hasta ve yaşlılarımızın dualarını almalıyız” ifadelerini kullandı.

Yerlikaya mesajında, “Mübarek “üç aylar” olarak ihya ettiğimiz bir kutlu mevsime daha kavuşmuş bulunuyoruz.

Başlangıcı rahmet, ortası mağfiret ve sonu kurtuluş mevsimi bu mübarek atmosferi hep birlikte karşılamanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Regaip Kandilinin bir kez daha idrakini nasip eden cenabı hakka şükrediyor, bereketler getirmesini diliyorum.

Bu gecenin rahmet ve bereketinden bol bol istifade edebilmek için hayatımızı bir kez daha hesaba çekmeli, işlerimizde yüce Allah’ın rızasına uygun davranıp davranamadığımızın muhasebesini yapmalıyız.

Fakirin, kimsesizin, yetimin, hasta ve yaşlılarımızın dualarını almalıyız. Çünkü duaların ve amellerin daha makbul olduğu bir geceyi ihya ediyoruz.

Temennim milletçe birbirimize olan muhabbetimizin, yardımlaşma, dayanışma hissiyatımızın en güzel şekilde yaşanacağına inandığımız bu günlerin, huzur ve afiyetimizi daha da güçlendirmesidir.

Regaip kandili ve mübarek üç ayların altı yıldan beri muhacirlik imtihanından geçen Suriye’li kardeşlerimize, dünyanın çeşitli yerlerinde zulüm gören, hürriyet ve memleket hasreti çeken bütün mazlumların kurtuluşuna vesile olmasını temenni ediyorum.

Tarihi geçmişinde mazluma, yetime, kimsesizlere kucak açan necip bir millet olarak, ecdadımızın bizlere en büyük mirası olan ensarlık anlayışıyla gösterdiğimiz gayretlerin hak katında makbul olmasını diliyorum. Regaip Kandilimiz Kutlu Olsun…” dedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here