DSCF0632

Saadet Partisi Adayları Mazlumder Gaziantep Şubesini ziyaret etti
Gaziantep Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Karalar, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Bozgeyik, Şehitkamil Belediye Başkan Adayı Hayri Kamalı, Şahinbey Belediye Başkan Adayı Ahmet Durdu ve Partililerden oluşan heyet Mazlumder Gaziantep Şubesini ziyaret etti.

Mazlumder GYK üyeleri Mehmet Alkış ve Abdurrahim Çelik, Şube Başkanı Sabri Sayan ve yönetim kurulu üyeleri ziyarette hazır bulundular.

Saadet Partisi İl Başkanı, Şehitkamil ve Şahinbey Belediye Başkan Adayları seçim çalışmaları ve projeleri ile ilgili bilgi verdiler.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Bozgeyik de çalışmaları ve projeleri ile ilgili bir sunumda bulundu: Gaziantep’in özellikle tahrip edilen ve değer verilmeyen manevi yapısının geliştirilmesi gerektiğini; Cami, Kuran Kursu ve taziye evleri gibi eserlerin yaygınlaştırılmasının şart olduğunu; Gaziantep’in ulaşım sorununu “Havaray Projesi”, Akıllı Otopark ve Köprülü kavşaklarla çözmeyi hedeflediklerini; 50.000.-TL’ye mal olacak konut üretimi ile yoksul kesimin konut sorununu çözeceklerini; mevcut stadyumun yerine Sultan Ahmet Camisinin benzerini yaparak Sultan Ahmet Meydanı gibi bir bölge oluşturacaklarını dile getirdi. Gaziantep’in İslami dönemine damga vuran kişi ve eserleri öne çıkarmak gerektiğini, mevcut Büyükşehir yönetiminin bunun aksine sadece İslam öncesi dönemi değerlendirdiğini, tarihi mekanları toplumun değerlerini dikkate almayan bir anlayışla kullandığını ifade etti.

Mazlumder GYK Üyesi Mehmet Alkış da yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi:

“Milli Görüş ve Saadet Partisi köklü bir geleneğe sahiptir ve Ülke siyasetinde geçmişte önemli izler ve eserler bırakmıştır. Toplumun inancı, değerleri ve tarihine bağlı bir misyona sahip çıkması nedeniyle saygıyı hak eden bir duruşa sahiptir. Küresel sisteme entegre olan Türkiye’de ahlaki kriz ve erozyon derinleşmektedir. Buna karşı Saadet Partisinin muhalefeti son derece önemli ve gereklidir. Sınıflı bir toplum inşa eden ve güçsüz kesimleri ezmekte olan Küresel Kapitalizm Türkiye toplumunu kıskacına alarak iç barışın bozulmasına yol açmaktadır. Aynı şehirde yaşayan insanlar ortak olduklarını, komşu olduklarını hatırlamaz hale geldiler. Bir tarafta lüks, israf ve şatafat; diğer yanda açlık, yoksulluk ve sefalet kol geziyor. Türkiye’ye ve tabii ki Gaziantep’e sığınan Suriyelilerin hali bu yürek burkan manzaraların iyice artmasına neden oldu. Kamu imkânlarını elinde bulunduranların, servet yığanların ve sivil toplumun duyarsızlığı vicdanları sızlatıyor, adalet duygusunu zedeliyor. Bir buçuk milyona sahip Gaziantep’in yüzde beşten fazla olmayan çok yoksul bir kesimin sorunlarını çözmesi hiç de zor değildir. Bu seçimin en acil ve en gerekli olan projesi bu olmalıdır. Başta iktidar partisi adayları olmak üzere tüm partilerin adayları bu konuda büyük bir vebal altındadırlar.”

Samimi bir ortamda ve karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı ziyaret iyi dileklerle son buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here