Mehmet Görmez Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulumuz 2017-2018 Eğitim öğretim yılında 300 öğrenci ile eğitim öğretime başlamıştır.

13000 metrekarelik geniş bir alana kurulu, Selçuklu mimarisiyle yapılan yeni nesil bir okul olup Şahinbey belediyesi tarafından milli eğitime kazandırılmıştır.

Yüzme havuzu, Tenis kortları, Basketbol ve
futbol sahaları kapalı spor alanları, geniş ve ferah sosyal alanları, klimalı modern derslikler ile tam bir eğitim kompleksidir.
Okulumuz 2018 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’ mızın yayınladığı merkezi sınavla öğrenci alan liseler listesinde 60 erkek öğrenci kontenjanı ile (20 kişilik 3 sınıf) yeralmıştır. İmam Hatip liseleri için üniversiteye girişteki kat sayı engelinin 2010 yılından itibaren kalkması ve adaletin sağlanmasıyla imam hatip liselerine ilgi her geçen gün artmaktadır. Maddi ve manevi; dini ve fen eğitim ile çift kanatlı bir perspektif ile geleceğimizi inşa eden bu kurumlar ilerde
daha da tercih edilen kurumlar haline geleceğinden eminiz.

Allah’ın emaneti ve gözaydınlığı evlatlarımızı hem milli ve manevi değerlerle eğiten hem de vatana millete ve insanlığa faydalı bireyler olmaları misyonuyla çalışan kurumumuz inşallah yavrularımızın ilk tercihleri arasında yerini almalıdır.

Onlara neler mi vaadediyoruz?
20 kişilik modern ve klimalı dersliklerde özel bir eğitim.
Üniversite ve iş dünyasının işbirliğiyle sağlıklı bir kariyer planlaması…
Medeniyet ve kültür değerlerimizle bezenmiş huzurlu bir yaşamın kodları.
Z kütüphane, Laboratuvarlar, teknoloji ve kodlama atölyesi, elsanatları, müzik ve zekat oyunları atölyesi, dil atölyesi, düşünce ve drama atölyesi gibi alanlardan oluşan sosyal okul.
Yüzme, okçuluk, Tekvando, Masa tenisi, Tenis kortları, Basketbol ve futbol sahalarında oluşanngeniş yelpazesi spor okulu…
Deneyimli ve seçkin eğitim kadrosu ile özel bir eğitim.
Her öğrenciye yemek ve yol masrafını karşılayacak eğitim bursu. (aylık 200 TL)

Ülkemizin seçkin ve farklı okullarında misafir öğrenci olma imkanı.

TÜBİTAK ve bilimsel olimpiyatlarda alacakları başarılarla üniversiteye girişte ek puan imkanı…

Hasılı hem fen lisesi programı ile iyi bir kariyer planlaması hem manevi dinamikler huzurlu bir birey olma fırsatı hem de sosyal ve sportif faaliyetlerle kendini keşfetme şansı…
Tüm bunları inşallah gençlerimizle birlikte yapacağız ve başaracağız..

Biz onlara güveniyoruz onlar da bize güvensinler ve geleceklerini şansa bırakmasınlar.
Tüm yavrularımız için iyi bir tercih ve gelecek temennisiyle…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here