Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, Şahinbey Belediyesi’nden sonra Şehitkamil Belediyesi tarafından da TÜRGEV’e bedava arsa bağışı iddiaları ile ilgili konuştu. “Gazianteplinin sahibi olduğu bir arsayı vermeniz doğru değil, ahlaki değil, etik değil” diyen Şeker, bunun hesabını soracaklarını söyledi.

Cumhuriyet gazetesinde bugün arsaların resmi yerlerine kadar detaylarıyla çıkan bedelsiz arsa bağışı ile ilgili haberdeki konuyu seçim öncesinde de gündeme getirdiklerini kaydeden Şeker, “Açıkçası belediyeler tabi ki sosyal kuruluşları desteklemek zorundalar ama belediye başkanı seçilirken bu yapının içerisindeki yapıları desteklerseniz, Gaziantep’teki vakıflara, derneklere destek verirseniz kimse size itiraz etmez. Ama ne yapacağı belli olmayan, programı belli olmayan, çalışma yapısı bilinmeyen, bir sonraki aşamada ne yapacağını kimsenin bilmediği bir yapıya Gazianteplinin tasarruf ettiği, Gazianteplinin sahibi olduğu bir arsayı vermeniz doğru değil, ahlaki değil, etik değil. Öyle bir şey yapmaları doğru değil.” diye konuştu.

Şeker şunları söyledi: “Kimse bunların kaydı yok zannediyor ama bizde her şeyin kaydı var. Kimi nereye atıyorlar, kimi nereden alıyorlar, kime hangi peşkeşi çekiyorlar, kime hangi ihaleyi veriyorlar, hepsinin kaydı bizde var. O gün gelecek bunun hesabını soracağız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here