Resim_1295948678Anteppress – Gaziantep

Sancılı bir süreçten sonra Ak Parti’den kopan İslâhiye eski Belediye Başkanı ve şu anki Başkan Yardımcısı Mehmet Uludağ’ın Ak Partiden milletvekili aday adayı olacağı uzun zamandır konuşuluyordu.

Her ne kadar şu ana kadar resmen açıklamasa da, Uludağ’ın, milletvekili aday adayı olacağını bulunduğu ortamlarda dillendirdiği biliniyor.

Yakın çevresinden yansıdığı kadarıyla Uludağ milletvekilliği için Ak Partiden aday adaylığını kamuoyuna 14 Şubat’ta açıklayacak.

Öte yandan Uludağ’ın adaylığının Ak Parti cephesinde pek sıcak karşılanmayacağı da tahmin ediliyor. Bilindiği gibi Uludağ daha önce Belediye Başkanlığı seçimlerinde Ak Partiyle ters düşmüş ve kendisi aday olamadığı için eşi Malike Uludağ’ı Demokrat Parti`den aday göstererek seçilmesini sağlamıştı.

Seçimden sonra Uludağ’ların her fırsatta Ak Partiye geçeceği dillendirilse de Ak Parti ilçe ve merkez yönetimleri bu isme sıcak bakmadığı için Uludağ’ların yeniden Ak Partiye geçmeleri şu ana kadar mümkün olmamıştı.

Kulislerde, İlçe yönetimi ile problemli olduğu bilinen, İl Yönetimi ve Genel Merkez’den istediği desteği bulamadığı için Ak partiye geçememiş olan Mehmet Uludağ’ın aday adayı olsa bile aday gösterilmesinin zor göründüğü söyleniliyor.

 

Anteppress

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here