chp_heyet_9b38b3085e03db69fabe

CHP Gaziantep İl Başkanı Akif Ekici, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, CHP Gaziantep İl Gençlik Kolları Başkanı Volkan Albayram ve il başkan yardımcılarıyla birlikte Karkamış ve Oğuzeli ilçelerini ziyaret etti.

CHP Gaziantep İl Başkanı Akif Ekici ve beraberindeki heyetin, hafta sonu programları yoğun geçti. Karkamış İlçe Başkanlığını ziyaret ile başlayan programda,ilçe başkanı ve yöneticiler ile istişareler edilerek, Suriye sınırında bulunan ilçedeki son gelişmeler konusunda bilgiler alındı.

Vefat eden bir kişinin taziyesine katılan heyet sonrasında, ‘Memetçikleri unutmadı ve İlçe Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret etti. Heyet, kendilerine yakın ilgi gösteren Karkamışlılarla sohbet ederek sorunlarını dinlediler ve notlar aldı.

Hava sıcaklığının 45 dereceyi bulduğu bölgeden, sıcağa aldırmadan Oğuzeli’ne doğru yola çıkan İl Başkanı Akif Ekici ve beraberindeki heyet burada da ilçe örgütünü ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

Ziyaretler esnasında Erzurum-Kars karayolunda bölücü terör örgütü PKK’nın döşediği mayının patlaması sonucu bir askerimizin şehit düştüğü haberini alan Ekici, bir açıklama yaparak şunları söyledi:

“Ülkemizde 7 Haziran seçimleri sonrasında milli iradenin tecelli etmesinin ardından, 13 yıldan beri süregelen barış sürecinin ne hikmetse bir anda bitmesi hiç istemediğimiz sonuçları doğurdu. Terörün nereden gelirse gelsin her türlüsüne karşı olduklarını belirten Ekici, yaşanan terör olaylarında şehit düşenlere Allah’tan rahmet geri kalanlara da sabır diledi”

Kaynak: (Haber Mrk.) – Haber Merkezi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here