Mehmet Emin Er Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi, yılsonu etkinliği kapsamında yetimler yararına kermes düzenledi.

Elde ettiği başarılar ve gerçekleştirdiği etkinliklerle Gaziantep’te adından söz ettirmeye başlayan Mehmet Emin Er Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin hazırladığı yılsonu etkinliğinde yetimler yararına kermes düzenledi. Yoğun ilgi ve katılımın olduğu kermeste öğrencilerin hazırladığı birbirinden güzel ürünler sergilendi.

Gerçekleştirilen etkinliğe ilişkin bilgi veren Mehmet Emin Er Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi Müdürü İsmail Bozo, “Yetimleri sevindirmek, bir lokma da olsa ekmeğimizi paylaşmak ve öğrencilerimize paylaşma duygusunu yaşatmak için bu yıl ilk defa düzenlediğimiz kermese olan ilgiden memnun kaldık” dedi.

Bozo, kermes gelirlerinin yetimler yararına değerlendirilmek üzere İHHGaziantep Şubesi yetkililerine teslim edildiğini ifade etti.

Kermes öncesi yine okul öğrencilerinin hazırladığı yılsonu etkinliğinde de birbirinden güzel paylaşımlar sergilendi. Okul öğretmenlerinden Yeliz Çakan’ın hazırladığı okul korosunun seslendirdiği birbirinden güzel ilahilerin ardından, dönem içerisinde değişik alanlarda dereceye giren öğrencilere ödülleri dağıtıldı ve dereceye giren çalışmalar sergilendi.

Özellikle hanım sahabeleri anlatan piyes 9-F sınıfı öğrencileri tarafından sergilenirken duygulu anlar yaşandı. Suriyeli minik yetim çocukların okudukları ilahiler de hem coşturdu hem de hüzünlü anlar yaşattı.

İmam Hatip Liseleri Arası Tekvando müsabakasında Türkiye birincisi olan Ece Dilan Kılınç’a da altın madalyası takdim edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here