Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, yardıma muhtaç ailelerin çocuklarına yapılacak yardım töreninde, çocuklarla sohbet ederek altın öğütler verdi.

Şehitkamil Belediyesi bünyesinde bulunan Gıda Bankası tarafından ihtiyaçları karşılanan ailelerin çocukları, yeni eğitim ve öğretim yılında unutulmadı. Maddi imkansızlıklar nedeniyle aileleri tarafından kırtasiye malzemesi alınamayan 350 öğrenci için hediye paketleri hazırlandı. İçinde kırtasiye malzemesi bulunan hediye paketinin yanı sıra çocuklara yeni ayakkabıları da dağıtıldı. Gıda Bankası’ndaki dağıtım törenine katılan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, burada çocuklara seslendi. Çocukların neden ders çalışması gerektiğini ve neden başarılı olması gerektiği hususunda bilgiler veren Başkan Fadıloğlu, ilçedeki her başarılı öğrencinin belediye imkanlarından faydalanması için gerekli birimlere talimat verdiğini söyledi. Başkan Fadıloğlu, ana sınıfla başlayan eğitim öğretimin 4+4+4 şeklinde devam ettiğini ve son olarak üniversite eğitimiyle gelecek planının tamamen yapılabileceğini ancak bu sürecin başarılı olması durumunda ancak bütün bir ailenin yaşam standardının yükseltile bileceğine işaret ederek, çocuklara büyüdüklerinde gelecekte başarılı olabilmeleri için oyun oynama, sosyal ve kültürel etkinliklerin yanı sıra ders konusunda da başarılı olması için mutlaka çaba göstermesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Daha sonra hediye paketleri dağıtılmadan önce malzemeleri inceleyen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, sosyal belediyecilik anlayışı ile yola çıktıklarını ve vatandaşın her sorununa çözüm odaklı projeler üretme çabası içinde olduklarını söyledi. Başkan Fadıloğlu, son olarak ‘Merhamet Eli Projesi’nde yapmış oldukları çalışmaların bir farklı projesini hayata geçirdiklerini ifade ederek, “Her sene geleneksel olarak yapmış olduğumuz öğrencilerimizin kırtasiye, ayakkabı yardımı yapıyoruz. Okullar yeni açıldı. Devletimiz çocukların kitabını masalara koyuyor ama diğer taraftan kırtasiye ve çanta ihtiyaçları var. Şehitkamil Belediyesi olarak biz de şuanda ‘MerhametEli Projesi’ çerçevesinde her şeyiyle ilgilendiğimiz 350 çocuğumuzun bugün kırtasiye ve ayakkabılarını takdim ediyoruz. Kız ve erkek çocukları için ayrı ayrı seçilmiş ayakkabılar yine diğer taraftan yaş gruplarına göre 1. sınıftan 4 ve 8. sınıfa kadar çocuklarımız kategorize edilip ona göre renkleri desenleri belirlenmiş çantalarıyla ihtiyaçları olan kırtasiye malzemelerini takdim ediyoruz. Tabi yalnızca bu Merhamet Eli Projesi çerçevesinde yapılan kırtasiye yardımı değil, çocuklarımızın yıl içerisinde eğitimlerini desteklemek adına hem annelerini hem çocukların sosyal faaliyetlerini desteklemek adına bir dizi programlar yapıyoruz. Sırf bu ailelerimizle ilgilenen ayrı bir ekibimiz varMerhamet eli projesi çerçevesinde inşallah bunun hacmini genişleterek artıracağız. Dokunmadığımız yavrumuz, ailemiz kalmaması adına ekibimizle bu çalışmaları devam ettireceğiz” dedi.

Başkan Fadıloğlu, yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını da dileyerek, “İnşallah bugünün çocukları yarın başarılı bireyler olarak ülkemizin daha da ileri gitmesini sağlayacak unsurlar olacak. Onlar bizim emanetlerimiz bu emanetlerimize sahip çıkıp onların ihtiyaçlarını gidermek asli vazifemiz. Ben burada hayır sahibi vatandaşlarımıza da bize vermiş olduğu destekten dolayı tebrik ediyorum. Bu bir imece usulü belediye imkanlarıyla diğer taraftan fabrika sahibi arkadaşlarımızın yardımıyla bu tür organizasyonu gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Başkan Fadıloğlu daha sonra çocuklara hediye paketlerini ve ayakkabılarını kendi elleriyle teslim etti. Mutlulukları yüzlerine yansıyan çocuklar Başkan Fadıloğlu ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştı. Çocukların isteklerini geri çevirmeyen Başkan Fadıloğlu, fotoğraf çektirmek isteyen çocuklara fotoğrafların ulaştırılması konusunda da talimat verdi.

Çocuklarının kırtasiye malzemesi ve ayakkabı verilmesinden dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden anneler ise, “Maddi imkansızlıklar nedeniyle çocuklarımızı güç şartlarda okula gönderiyoruz. Şehitkamil Belediyesi’nin yardımları sayesinde okul masraflarımız büyük ölçüde azalıyor. Bize bu yardımların yapılmasında emeği geçen hayırseverlere ve belediye çalışanlarına teşekkür ediyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here