MERİNOS HALI’YA EN BÜYÜK İHRACATCI ÖDÜLÜ

TÜRKİYE HALI İHRAÇATININ YILLARDAN BERİ LİDERDLİĞİNİ SÜRDÜREN MERİNOS YİNE BİRİNCİ OLDU.
 MERİNOS HALI’YA EN BÜYÜK İHRACATCI ÖDÜLÜ

Dünyanın en büyük halı üretim kapasitesiyle liderliği elinde bulunduran Merinos Halı bu yıl yine en fazla ihracat yapan firma olarak ödüle layık görüldü. Türkiye İhracatçılar Meçlisi tarafından düzenlenen törende ödülü Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ’nin elinden aldı.

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından her yıl düzenlenen ve sektörlerinde en fazla ihracat yapan firmaların ödüllendirildiği törende halı sektöründe yıllardan beri ihracat liderliğini elinde bulunduran Merinos Halı yine birinci oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törende Merinos Halının ödülünü Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu Ekonomi bakanı Nihat Zeybekci ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin ilenden aldı. Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu böyle bir ödülü almaktan dolayı gururlu olduklarını ve yatırımlara aralıksız devam ettiklerini ifade etti.

İbrahim Erdemoğlu yatırımlarla ilgili olarak çalışmaların aralıksız devam ettiğine dikkat çekerek Sasa Polyesterin ana hammaddesini üretmek üzere kolları sıvadıklarını söyledi. Erdemoğlu “ Sasa’nın ana hammaddesini üretmek üzere planladığımız yatırımın büyüklüğü 3,5 milyar dolar seviyesindedir. Yatırımla 1 milyar dolarlık ithalata fren konulması hedeflenmektedir. Türkiye’nin 2023 hedeflerini yakalaması yolunda yatırımlarımızı aralıksız sürdüreceğiz “ dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here