Gaziantep civarında 2 gündür devam eden yağmur bugün şekil değiştirdi. Gaiantep merkezde karla karışık yağmur, Araban’da ise dolu yağışı sürprizi yaşandı.

Dün gece geç saatlerde İslâhiye ilçesinde etkili olan sağanak yağıştan sonra Zincirli köyü camisinin minaresine yıldırım düştü. Caminin minaresinin yıldırım düşmesi sonucu hasar meydana geldi. Sabah namazı için namaza gelen cami cemaati minareye yıldırım düştüğünü fark edince yetkililere bilgi verdiği belirtildi. Yıldırım düşen minare zarar görürken, cami içerisindeki elektrik tesisatı tamamen yandı.

Adsız

Zincirli köyü muhtarı Resul Kılıç, dün gece etkili olan sağanak yağışla birlikte görülen gök gürültüsünün ardından köyü aydınlatacak derecede yıldırım düştüğünü, sabah namazı için camiye gittiklerinde yıldırımın cami minaresine düştüğünü fark ettiklerini ve camide bulunan elektrik tesisatının tamamen yandığını belirtti.

Kılıç, her hangi can kaybının yaşanmadığını ayrıca Zincirli köyünde birçok evin de elektrik tesisatının hasar gördüğünü söyledi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here