gaziantep-milli-egitim-muduru-meteden-yeni-yil-mesajiGaziantep il Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, yeni eğitim öğretim yılı açılışı ile ilgili bir açıklama yaparak,  “ Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, gençlerimiz, yeni eğitim yılında eğitim meşalesini en yükseklere taşıma görevini üstlenmektedirler” dedi.

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’na başlamanın coşkusu ve heyecanı içerisinde olduklarını vurgulayan Milli Eğitim Müdürü Mete’nin açıklamasında şu görüşlere yer verildi; “ 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’na başlamanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımız okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın sevincini yaşıyor. Bizler de onların bu sevincini paylaşıyor, Yeni eğitim öğretim yılının Gazi Şehrimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.

Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız, gençlerimiz, yeni eğitim yılında eğitim meşalesini en yükseklere taşıma görevini üstlenmektedirler. Eğitim, geleceğin temellerini atan, bilimsel, sosyal ve kültürel gelişimin alt yapısıdır. Ülkemizin ihtiyacı olan eğitilmiş insan gücü; okullarımızda yetiştirilmektedir. Değerli eğitimcilerimizin, üstün görev anlayışı ve sorumluluk şuuruyla, görevlerini her zaman olduğu gibi bu yıl da severek yerine getireceklerine içtenlikle inanıyorum. Yüksek insani değerler üzerine inşa edilmiş değerlerimizin yarınlara aktarılmasında eğitim, en temel sorumluluklarımız arasındadır. Eğitimle sadece mesleki ya da akademik anlamda başarılı bireyler değil, aynı zamanda manevi değerlerine sahip çıkan nesiller de yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Okul yöneticilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı’nı içtenlikle kutluyor, sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirmeleri dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here