Mecid Güler Yazdı…

20141020_181211

 

Kur’an’da birçok hadise anlatılır. Bu hadiseler eskilerin masalları olsun diye anlatılmamaktadır. Bilakis ibret almamız, hayatımızı vahye göre şekillendirmemiz için yüce kitapta yer almaktadırlar. Bu hadiselerden biri de Mescid-i dırar hadisesidir.

“Mescid-i dırar”

Kâfirler baskılarla, zulümlerle, işkencelerle ve büyük ordularla İslamiyet’in yayılmasını, İslam Devletinin günden güne büyümesini engelleyemeyeceklerini anladıkları zaman, bir proje ortaya koydular. Bu proje ile Medine ‘de Müslüman gibi yaşayan yandaşlarına, İslam cemaatini bölme, fitneye düşürme ve İslam Devletini zayıflatma görevi veriliyorlardı. Zaten Medine’de münafıklar, İslâm aleyhindeki faaliyetlerini açıkça ve rahatça yapamadıkları için İslâm devletinin takibinden kendilerini koruyacak, gizli çalışmalarını yürütmeye elverişli bir merkeze ihtiyaç duyuyorlardı. Bunun için de “görünürde kabul edilir sebepler ileri sürerek” bir mescid inşa ettiler. İslam devletine güç yetiremeyen kafirler, Müslümanlar arasında fitne çıkarmak, onları bölmek, zayıflatmak amacıyla , ONLARDAN GÖRÜNEN MÜNAFIKLARI kullanarak amaçlarına ulaşmak istediler. Ama Yüce Rabbimiz vahiyle (Tevbe suresi 9/107-110) Peygamberini uyarmıştır. Hz. Peygamber de hemen bu fitne merkezini ortadan kaldırmıştır.

Bu hadiseden almamız gereken ders ne olabilir? Günümüze nasıl uyarlayabiliriz.

Küresel güçlerin en büyük amacı İSLAM ÜMMETİNİ parçalara ayırmak, sonra daha küçük parçalara , sonra daha da küçük parçalara..  Bunu her zaman doğrudan saldırarak yapmıyor. Çoğu zaman MESCİD-İ DIRAR hadisesinde olduğu gibi, bizden görünen kişi, kuruluş, vakıf, medya, cemaat, grup, kral,  devlet,  v.s kullanarak yapıyor. Bu daha etkili oluyor. Günümüz İslam coğrafyasını düşündüğümüz zaman bize en çok zararı bizden görünenler vermektedir. Yani yeni MESCİD-İ DIRAR’lar inşaa edilmeye devam ediyor.

Işid      Mesela Işid- Daeş- Daiş her ne haltsa… Sözde İslam devleti kurup hilafeti ilan etti. İslam’a hizmet ettiğini söyleyerek, tekbir getirerek, tekbir getiren Müslümanın boynunu kesti…  Aklımız almıyor değil mi? Öldüren de ölen de ALLAH diyor… İslam’a bundan büyük zarar nasıl verilebilir? Yıllardır katil, barbar, gerici vahşi batılıların kullandıkları “terörist Müslüman” argümanına delil üretiyorlar. Ve kendilerine göre İslam’a hizmet ediyorlar.

suriye          Diğer bir örnek Suriye… Kan gölüne dönmüş İslam toprağı. Müslümanların Müslümanlarla cihad ettiği mazlum coğrafya. Bir saltanat uğruna koca ülkenin mezarlığa dönmesini seyreden, kan akıttıkça daha da kuduran esed.. Sorulsa ben de sizdenim diyecektir muhakkak. Orada ölen binlerce mazlumun, kadının, bebeğin kanı kimden sorulacak? O kundaktaki bebeklere sizin suçunuz neydi neden öldürüldünüz diye sorulsa, cevap ne olacak. Yanı başında ki terör devleti israil Filistinli Müslümanlara her türlü zulmü yapacak, Suriye’de Müslümanlar birbirini öldürecek… Ne kadar acı…

mursi             Abdulfettah Sisi.. Ne güzel bir ismi var ama cismi karadan daha kara. “Kur’an Anayasamızdır” diyen, halkının yarısından fazlasının oyunu alan Mısır’ın hafız cumhurbaşkanı Mursi’yi idamla yargılayan zalim. Hep Mursi’nin yanındaymış gibi görünen ama ilk fırsatta uluslararası keferelerin desteğiyle, Mursi’yi sırtından hançerleyen münafık. İlk icraatı filistin sınırını kapatmak, ikincisi ise Gazzeli Müslümanların can damarı olan tünelleri bombalamak… Sorsan oda bizden olduğunu söyleyecektir.

Son olarak ülkemize gelelim. Dünya mazlumlarını umudu olan, dili dini ırkı ne olursa olsun tüm mazlumların yanında olan ve özellikle İslam ümmetini yeniden bir araya getirme çabasında olan bir hükümetimiz vardı. Davos’ta zalimin yüzüne hakkı haykıran ve Filistinli mazlum Müslümanları savunan bir hükümet. Abd’nin şefaatine sığınıp, İsrail, İngiltere, Almanya ve tüm emperyalist kâfirlerin desteğini alan, dünyanın dört bir yanında İslam’ın yayılmasına hizmet ettiğini ilan eden bir cemaat, bu hükümete diz çöktürtmeye çalışıyor. Madem İslam’a hizmet ediyorsun, neden bu kefereler seni destekliyor? Madem İslam’a hizmet ediyorsun neden Ümmetin umudu olan bu ülkeye bu kadar zarar veriyorsun? Yoksa senin cemaatin İslam Ümmetinden daha mı değerli, öncelikli? Bu sorulara cevap vererek aynı zamanda da hala İslam’a hizmet ettiklerini iddia edebilecek bir hocaefendi, bir abi var mı acaba?

Velhasıl kelam, ağaç kurdunu içinde taşırmış. Bir tek ümmet olma yolunda o kadar engelimiz var ki! Ama bize düşen , bizi bu hale getirenlerden daha fazla gayret göstermek, “Muhakkak ki mü’minler kardeştir” ilahi fermanına canı gönülden bağlanmaktır. O zaman bu Mescid_i Dırarları teker teker yıkma muvaffakiyetini Cenabı Allah ümmete lütfedecektir. Bu başarıyı yakalayamazsak dahi karınca misali “safımız belli olacaktır.”

Selam ve Dua ile

1 YORUM

  1. Kardeş çok haklısın ben A cemaati B cemaati demeden cemeatlare toptan karşıyım. Devlet başa kuzgun leşe.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here