İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN CENGİZ METE TEOG SINAVI ÖNCESİ BİR MESAJ YAYINLADI:

fb_img_1479885188391
Yarınlarımızın teminatı olan sevgili öğrenciler,
Sizler, bizim için çok önemlisiniz, çok değerlisiniz. Sizi çok seviyor ve önemsiyoruz. Bütün gücümüz ve gayretimiz sizin iyi bir eğitim almanız içindir.
23-24 Kasım tarihlerinde TEOG 1. Dönem Ortak Sınavları yapılacaktır. Bu sınavlardan alacağınız notlar, ağırlıklı olarak okul başarınızın da eklenmesiyle hesaplanacak ve ortaya çıkan toplam puanınız ile bir üst öğretim kurumuna yani liseye yerleşmiş olacaksınız. Gireceğiniz sınav okullarda uygulanan sınavlardan bir tanesidir. Tek farkı bu sınavın sorularının Bakanlığımız tarafından hazırlanmış olmasıdır. İnanıyoruz ki, sizler hazırlandığınız bu sınavı en güzel şekilde geçerek başarılı olacaksınız. Başarınız ülkemizin, ilimizin başarısı olacaktır. Elde ettiğiniz başarı, Gazi Şehrimizin de başarı grafiğini yukarıya taşıyacaktır. Sizlerden beklentimiz iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, araştıran ve sorgulayan ve Millî Eğitimin temel amaçları doğrultusunda millî ve manevi değerlerine bağlı bir insan olmanızdır.
Değerli Veliler,
Çocuklarınızın başarısı için büyük emek ve gayret sarf ettiğinize, maddi ve manevi fedakârlıklarda bulunduğunuza yürekten inanıyorum. Çocuklarımızın başarılı olmasında en büyük görev anne ve babaya düşmektedir. Siz anne ve babaların yanlış tutum ve davranışları onların var olan kaygı ve heyecanlarını daha da artırmaktadır. Bundan dolayı bu süreçte siz velilerin bazı konularda daha duyarlı olması, öğrencilerimizin yararlarına olacaktır.
Öğrencilerimizin uzun çalışma maratonu sonunda yaşamlarını şekillendirmek için Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavlarında başarılı olmaları en büyük dileğimizdir.
Bu duygu ve düşüncelerle başta öğrencilerimizi yetiştiren, emek ve destek veren tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimizin ailelerine teşekkür ediyorum. Emek ve gayretlerinin karşılıklarını alacaklarını ümit ve temenni ediyor, TEOG sınavına girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here