IMG_20160419_181012

MAHMUDİYE ANADOLU ERKEK İMAM HATİP LİSESİ’NDE KUTLU DOĞUM HAFTASI.
Mahmudiye Anadolu Erkek İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen “Kutlu Doğum Haftası” etkinliğine, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz METE, İl Müftüsü Sayın Ahmet ÇELİK, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Yusuf TÜFEKÇİ,İl Müftü Yardımcısı Sayın Mehmet YAMAN, Şehitkamil İlçe Milli eğitim Müdürü sayın Mehmet YAĞCI, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Savaş Ahmet AKSU katıldı.

IMG_20160419_181128Okul bahçesinde düzenlenen program Kuran’ı Kerim tilavetiyle başladı. Programda İl Müftsü Sayın Ahmet ÇELİK ve İl Milli Eğitim Müdürümüz sayın Cengiz METE de birer konuşma yaptılar.İl Milli Eğitim Müdürümüz yapmış olduğu konuşmada:” İmam hatip lisesi öğrencileri sanatta, sporda ve derslerinde başarılı olmalılar. Sizlerden beklentilerimiz yüksek. Bu davranışları sergilemek zorundasınız. Size düşen görevi layıkıyla yapacağınıza inanıyorum.” dedi. Ülke olarak 2023 hedefinde ekonomisi gelişmiş ilk on ülke içinde olmanın hedeflendiğini. Bunun da ancak iyi yetişmiş gençlerle başarılacağını dile getirdi. “Geleceğimiz sizlersiniz. Buralarda yetişmiş olan sizler, bizlerin başaramadığını başaracak ve bir hareketin başlangıcı olacaksınız.” dedi.IMG_20160419_181042 İl Milli Eğitim Müdürümüz, konuşmalarını programı düzenleyenlere teşekkür ederek sonlandırdı.

IMG_20160419_180942
Yapılan konuşmaların ardından okul tarafından düzenlenen “Kırk Hadis “ yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Daha sonra semazen gösterileri ve ilahi grubunun ilahilerini seslendirmesinin ardından program sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here