Öğretmenevi Müdürü’nden, İl Milli Eğitim Müdürü’ne teşekkür“Gaziantep Öğretmenevi Müdürü Hüseyin İnal, Öğretmenevi’ne desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete’ye teşekkür etti.”

 Konuyla ilgili bir açıklama yapan Hüseyin İnal şunları söyledi:

“İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete, Öğretmenevimize hep destek olmuştur. Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başladığı ilk günden beri Öğretmenevinin problemlerini masaya yatırmış, konu ile ilgili analiz raporu hazırlatarak üst makamlara bildirmiştir. Sayın Gaziantep Milletvekilimiz Abdülhamit  Gül’ün kendilerini ziyaretlerinde Gaziantep öğretmenevinin şu anki ihtiyaca cevap vermediğini, Gaziantep için çok yetersiz olduğunu, acilen bir öğretmenevine ihtiyaç olduğunu dile getirdiği haberlerini aldık, Sayın bakanımızın Gaziantep’i ziyaretlerinde yeni bir öğretmenevi yapılması sözünü de almıştır.

Gaziantep öğretmenevi 1985 yılında yapılmıştır. O tarihlerde Gaziantep’in nüfusu 300 bin iken şuan ki nüfusu 2 milyon olmuştur. Ancak öğretmenevi aynı kalmıştır.Sayın İl Müdürümüz  Cengiz Mete, İl Milli eğitim müdürlüğü ile Şehitkamil ve Şahinbey ilçe milli eğitim müdürlüğünde çalışan personellerin öğle yemeklerini kurumumuzda yemeleri için bir protokol imzalanmasını gerçekleştirmiştir. Bu vesile ile kurumumuz restoranının gelirinin artmasını sağlamış ve zarar etmesinin önüne geçmiştir. Öğretmenevi bitişinde olan Kemal Köker Köprüsü’nün yıkılması sırasında sürekli Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Sekreterliği ile iletişim halinde olmuş ve öğretmenevine zarar gelmemesi konusunda hassasiyetini belirtmiş, belediyenin kurumumuza yardımcı olmasını sağlamıştır. Yeni bir öğretmenevi sözünü alması, öğretmenevinin tüm problemleriyle yakından ilgilenmesi ve çözüme kavuşturması nedeniyle İlimizde görev yapan Milli Eğitim çalışanları adına ve Gaziantep’e gerek misafir olarak diğer illerden  gelen MEB çalışanları adına teşekkürü bir borç biliyor ve sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here