Gaziantep’te göreve geldiği ilk günden bu yana büyük bir özveri ve gayretle görevini sürdüren, eğitim çıtasını yükseltmek için bütün kamu kurum ve sivil örgütlerle sürekli istişare eden Cengiz Mete yalnız değildir.
Gaziantep’te yapılan müdürlük mülakatı sonrası Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete’ ye karşı bazı çevrelerin başlattığı karalama kampanyası sağduyulu kesimler tarafından büyük tepki topladı.
Cengiz Mete’ ye gerek sosyal medya üzerinden gerek tarafımıza ulaşarak çok sayıda destek mesajı yayınlandı. Bu mesajlarda Cengiz Mete’ nin son zamanlarda gelmiş geçmiş en iyi yöneticilerden biri olduğu, Mete’nin Gaziantep için büyük bir fırsat olduğu dile getirildi.


Yorumlarda şu tespitler öne çıktı:
Gaziantep’i sadece kendilerinin sanan ve bütün idarecileri bir şekilde hizaya sokmak isteyen mutlu azınlık bu kez de İl Müdürü ile uğraşmaya başladılar.
Kendi amirlerine karşı bile hakarete varan yorumlar yapan, saygı ve edepten yoksun bu müdür adayları iyiki atanacak puanı almamışlar. Müdürlüğe aday olan birinin devlet terbiyesine yakışır bir tavır sergilemesi beklenirdi. Ayrıca her problemi tehdit, kavga ve gürültü ile çözeceğini sanan faşist kafa yeni Türkiye’nin çok çok gerisinde kaldığını da ispatlamış oldu. Sözkonusu eğitim olduğunda veya herhangi bir meselede asla biraraya gelmeyecek çevrelerin bu konuda ağız birliği yapması da son derece düşündürücüdür.


Bir hukuksuzluk olduğunu düşünen biri varsa çıksın hukuk önünde hesap sorsun. Kaldı ki saldırdığınız sendika ve kişiler de “mülakat kaldırılsın” teklifini sunmuş kimselerdir.


Bizler anteppress olarak müdürümüze sahip çıkacağımızı, mevcut çevrelerin onu yıpratmasına asla izin vermeyeceğimizi, Gaziantep eğitimine yapılmak istenen suikaste sessiz kalmayacağımızı kamuoyuna deklare etmek isteriz.

 

2 YORUMLAR

  1. Şuurlu Öğretmenler Derneği olarak bu şuursuzları kınıyoruz eğitim için tüm paydaşların memnun olduğu adam gibi ADAM Cengiz Mete yi bu ne idüğü belirsiz kişilere istekleri olmayınca saldıranlara yedirmeyeceğiz. Meyve veren ağaç taşlanır misali yaptıklarının ne kadar doğru olduğu bir daha ispatlandı Durmak yok yola devam Müdürüm her daim yanındayız.

  2. Yalova’dan Cengiz Müdürümüze selamlar buradan giderken onun çok başarılı olacağını biliyorduk. Sebebi önce insan olması,egitim için her şeyi yapar her yeniliğe açıktır. Muhaliflerinin bile gonlünü kırmayacak bir insandır. Bizler ona inanıyoruz Gaziantep te inansın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here