Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz’da kalkıştığı başarısız darbe girişimine tepki göstermek amacıyla meydanlarda ‘demokrasi nöbeti’ tutarak milli iradeye sahip çıkan tüm vatandaşlara teşekkür etti.

60276417611.8.2016163537gaziantepgunes

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) 15 Temmuz tarihinde kalkıştığı başarısız darbe girişimi karşısında tüm Türkiye tek yürek oldu. Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de meydanlar hiç boş kalmadı. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Demokrasi Meydanı’nda ‘demokrasi nöbeti’ tutarak milli iradeye, demokrasiye, ülkenin birlik ve beraberliğine sahip çıkıp üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getiren tüm vatandaşlara teşekkür etti.

“Vatandaşlarımız gece nöbetlerini hiçbir zaman ihmal etmedi”

Demokrasi Meydanı’nda 15 Temmuz tarihinden bu yana vatandaşları hiçbir gün yalnız bırakmayan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, son günde de vatandaşla omuz omuza ‘demokrasi nöbeti’ tuttu. Gecenin sonunda açıklamada bulunan Başkan Rıdvan Fadıloğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın deyimiyle bugün noktayı koyduk ama gönüllerimizde virgül hala devam ediyor. 15 Temmuz’dan bugüne kadarki süre için milletimize şükran borçluyuz. Eğer bugün burada bu konuşmayı rahatlıkla yapabiliyorsak bu, milletimizin sayesindedir. Allah, tüm milletimizden yerden göğe kadar razı olsun. İlk günden itibaren Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘meydanlara, sokaklara çıkın’ demesiyle birlikte insanlarımız 15 Temmuz’dan bugüne kadar sokaklarda. Vatandaşlarımız, bir yandan çalışmalarına devam etti, diğer taraftan da gece nöbetlerini hiçbir zaman ihmal etmedi. Gaziantep’te, Demokrasi Meydanı’nda her gün sabah namazına kadar milletimiz demokrasi nöbetini tuttu” dedi.

“Ülkemizi kimsenin yıkmaya gücü yetmeyecek”

Birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken Başkan Fadıloğlu, “Biz; birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz müddetçe Allah’ın izniyle bu ülkeyi kimsenin yıkmaya gücü yetmeyecek. Bu inanç ve şevkle bizler, bu topraklara daha fazla sahip olacağız, daha fazla üreteceğiz, daha çok çalışacağız. İslam camiasının bizden beklentilerini yerine getireceğiz. Allah’a şükür hem Gaziantep’te hem de diğer 80 vilayette bütün milletimiz, demokrasi nöbetine sahip çıktı. Biz; çalışmamıza, üretmemize, ülke ekonomisini geliştirmeye, milletimizin hayat standardını yükseltmek adına elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Allah, razı olsun. Yürekten teşekkür ediyorum. Bu süreç içerisinde tüm hemşerilerimiz, çoluk-çocuk demeden, genç-yaşlı demeden bu meydanı doldurdu. Bize düşen Başkomutanımızın arkasında durmaktı. Pazar günüyle birlikte tüm siyasi görüşlerin bir arada olması, en büyük başarıydı. Çok şükür. Bundan sonra bu birlikteliği devam ettirmek adına biz elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu konuda destek veren herkese yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Vatandaştan başkan Fadıloğlu’na teşekkür

Demokrasi nöbetinin son gününde de meydanları hınca hınç dolduran vatandaşlar, vatan ve bayrak uğrunda her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduklarını, gerekirse vatan ve bayrak uğrunda canlarını seve seve feda edeceklerini ifade etti. Bir ve beraber olmanın önemine işaret eden vatandaşlar, birlik ve beraberlik karşısında hiç kimsenin bu milleti yıkmaya gücü yetmeyeceğini vurguladı. Demokrasi nöbetinin ilk saatlerinden itibaren tüm ihtiyaçlarının Şehitkamil Belediyesi tarafından karşılandığını kaydeden vatandaşlar, Başkan Rıdvan Fadıloğlu ve ekibine teşekkür etti.

 

İHA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here