Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İslahiye Meslek Yüksekokulu 2013- 2014 eğitim öğretim yılında dördüncü mezunlarını verdiği törende öğrenciler kep fırlattı.

İslahiye Meslek Yüksekokulu bahçesinde düzenlenen mezuniyet törenine okulun akademik ve idari personeli,  öğrenciler ve çok sayında öğrenci yakını katıldı.

Törenin açılışında konuşan İslahiye Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet Deveci, okulun her yıl eğitim kalitesinin arttığını belirterek 3 bölümünden 93 öğrenciyi mezun etmenin verdiği mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Deveci,  254 öğrencinin öğrenim gördüğü yüksekokulda 2014-2015 eğitim öğretim döneminde yeni açılan ve YÖK tarafından öğrenci alımı kabul edilen Laborant ve Veteriner Sağlık programı ile Lojistik Programlarına alınacak öğrencilerle birlikte bu sayının 350 olmasının planlanmakta olduğunu kaydetti.

Mezun olan öğrencilere bundan sonraki yaşamlarında başarılar dileyerek, öğrenci velilerine seslenen Deveci:

“Öğrencilere sadece bir meslek kazandırmak için ya da teknik bilgileri öğretmek değil aynı zamanda bir birey olarak sorumluluklarını, bir ekibin parçası olarak paylaşmayı ve dayanışmayı, bir üniversite mezunu olarak topluma karşı görev ve sorumluluklarını bilen birey yetiştirmeyi planlanlıyoruz.”

Konuşmaların sonrasında, Gaziantep Üniversitesi Mezunları andı okundu ve dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri takdim edildi.

Tören, mezun olan öğrenciler tarafından keplerini havaya atması ve çekilen halayla sona erdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here