97486218422.10.201591241gaziantepgunes

Gaziantep Ak  Parti Milletvekili Nejat Koçer, Radyo Zeugma’nın sevilen programı Nuri Öksün’le Yıldızlı Semalara konuk oldu. Gaziantep’in seçim nabzını tutan Koçer, Zeugma mikrofonlarından kente seslendi. Dinleyicilerden gelen soruları da yanıtlayan  Koçer, 1 Kasım seçimleri için vatandaşın kararını verdiğini dile getirdi ve ekledi; “Bu seçim diğer seçimlerden çok farklı niteliğe sahip.”

Vatandaşın huzur ve güven istediğini belirten Koçer; “7 Haziran sonrası yeniden sahaya indik. Çalışmalarımıza devam ediyoruz, bu defa içinde bulunduğumuz konjektör seçim çalışmalarını farklı bir hale getirdi. Seçim kampanyalarının da değişmesi gerektiğini savunan bir insanım. Kasım ayında seçim çalışmalarımız biraz daha kısa. Sivil toplum örgütlerini ziyaret ettik, şimdi de caddelerde bulvarlarda halkımızı ziyaret ediyoruz” dedi.

İNSANLAR NEYİN NE OLDUĞUNU BİLİYOR

“Koalisyon görüşmeleri herkesin gözü önünde gerçekleşti. Seçmen bu nedenle kararını vermiş görünüyor, sizin gelmenize bile gerek yok, kararımızı verdik diyorlar” diyen Koçer; “İki seçim arasında korkunç bir fark var, çözüm sürecini devam ettirelim demiştik Haziran öncesi. Ancak her ikisi de bozuldu. Şimdi de bozulan istikrara karşı huzur ve güven ortaya çıktı. Herkes huzur ve güven derdinde. Elimizdeki kıymetli bir değeri kaybettik 7 Haziran’da. Herkeste bunun muhasebesini yaptı. Türkiye’de terörle mücadele en üst seviyelere çıktı. 1 Kasım seçimlerinde öne çıkan en önemli durum bu. Bir yandan ekonomi bozulmasın istiyoruz. Ama diğer taraftan da siyasi istikrarsızlık söz konusu. Süreç içinde kardeşi kardeşe kırdırmaya yönelik gelişmeler yaşandı. Bizim en önemli şeyimiz birlikteliğimiz, huzurumuz ve kardeşliğimiz. Sen ben yok, Türkiye var diyerek buna dikkat çektik. Bu seçimde hangi siyasi partiye mensup olurlarsa olsunlar tüm vatandaşlarımız oyunu kullanmalı ve hemen iktidar kurabilecek bir iradeyi ortaya çıkarmalı” şeklinde konuştu.

“O İNSANLARI AÇ BIRAKAMAZDIK”

Suriyeli mülteciler konusunda dinleyicilerden gelen sorulara yanıt veren Koçer; “ Türkiye Suriye’de halkın katledilmesine karşı olmuştur. Suriye’nin en büyük ve en uzun komşumuz olması ve akrabalık ilişkilerimizin olması önemliyi. Bu nedenle Türkiye yüksek bir sesle bu insani durumu dünyaya iletmeye çalıştı. Türkiye’nin dört yıldan beri yaptığı yardımın göz ardı edilmesi mümkün değil. Öte yandan dünyaya örnek bir ev sahipliği yaptı Gaziantep. Zor bir süreçti ama biz ölümden geçen insanları aç susuz bırakamazdık. Tarih bize bir misyon biçmiş, biz ev sahipliği yaptık. Suriyelileri misafir ederken ev sahibi olarak sabırlı, sağduyulu olmamız ama fırsatçı olmamamız lazım” uyarısında bulundu.

GAZİANTEP CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Koçer; “Kiraların artması konusuna gelecek olursak Gaziantep bir cazibe merkezi. 25 bine yakın öğrenci sayısında artış var. Tanıtımı yapılan 50 bin konutluk projemiz oldukça önemli. İnşallah uluslar arası bir proje başlıyor. Gaziantep’e 10 milyar liralık bir yatırım yapılacak. Bu 5 yıl içinde Gaziantep’te sadece Kuzey Şehir değil, diğer belediyelerimizin de yapacağı 100 bine yakın konut devreye girecek. Bu ev sahibi olmanın yolunun açıldığını gösterir” şeklinde konuştu.

TÜRK-KÜRT KARDEŞTİR

Terör olaylarına ilişkin dinleyicilerden gelen soruları yanıtlayan Koçer; “Türkiye’de halklar arasında bir sorun yoktur. Halkımız en doğrusunu biliyor. Zaman kardeşliğe sahip çıkma zamanı. Ortak savaştığımız bu vatan toprağında birlik ve beraberlik zamanı” dedi.

SURİYE’YE İHRACAT YAPIYORUZ

Kent ekonomisinin nabzını tutan Koçer; “Gaziantep krizlerden fırsat yaratan bir şehir. Gaziantep ürettiği çok önemli miktarda malı da şu anda Suriye’ye gönderiyor. Gaziantep bu külfete katlanıyor ama onların ülkesine de bu kent mal satıyor. Bizim büyümemizde bir sorun yok. Avrupa’dan daha iyi durumda büyümemiz. Ancak ekonomik belirsizlik iyi değil. Haziran seçimlerinden sonra belirsizlik arttı” ifadelerini kullandı.

“VAATLERİMİZİN AYAĞI YERE BASIYOR”

Koçer; “Ak Parti vaat eden değil, yapan bir parti oldu. 13 yıllık süreçte bunu çok net olarak görebilirsiniz. Ak Parti vaat partisi değil. Popülizm ile ilerleyen bir parti varsa ülkenin de gerçekleri var. Asgari ücret konusunda zaten bir çalışma vardı. Bu rakam erken yükseltildi ancak bir artış söz konusuydu. Türkiye’nin uluslar arası pazarda rekabet gücü bunu kaldıramazsa geri çekersiniz. Türkiye bunu geçmişte gördü. Ayakları yere basan bir beyannamemiz var” dedi.

GAZİANTEP’E YENİ HAVAALANI

Gaziantep’in yeni bir havaalanına ihtiyacı olduğunu dile getiren Koçer; “Gaziantep’e günde 25 uçak seferi var. Bizim yolcu sayımız katlanarak artıyor. Gaziantep’e uluslar arası bir havaalanı lazım” ifadelerini kullandı.

BEYANNAME’YE DİKKAT ÇEKTİ

Ak Parti’nin seçim beyannamesine değinen Koçer; “Gençlere sınırsız internet, kadınlara iş desteği. İlk defa sigortalı olacak kişinin aylığını 1 yıl devlet ödeyecek. İlk defa iş kuran kişi 3 yıl vergiden muaf olacak. Sanayicilerimiz için önemli maddeler var. Çiftçilerimizi için önemli vaatlerimiz var. Beyannameyi okuyan bir vatandaş vizyonu olan, gerçekçi, ayağı yere basan vaatleri görecek” şeklinde konuştu.

M.İSKENDER KARACA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here