Bakırcılar Çarsısı’nda yer alan aktariye dükkânları eski işlerinin olmadığından yakınıyor.

Bakırcılar Çarşısı’ndaki aktarlar işlerin düşüklüğünden şikayetçiler. Vatandaşın artık marketlerde ve poşetli ürünleri tercih ettiğini belirten aktarlar, baharatın taze olması gerektiğini dile getirdiler.

Aktariye dükkânı sahibi Bülent Bilici “Piyasada son zamanlarda durgunluk var. Vatandaşın ekonomik sıkıntısı olursa bu bize de yansıyor. Herkes kendini kısıtlıyor baharat almaya gerek görmüyor. Onların ekonomisi iyi olursa biz de kazanıyoruz. Marketler de bizi çok etkiliyor. Artık insanlar yakın gördüğü markete gidip ihtiyacını oradan karşılıyor. Ama oradaki baharatlar taze değil. Biz burada müşteri geldiği an anlık çekiyoruz. Çünkü baharatın anlık tüketilmesi gerekiyor”. Dedi.

Suriyelilerin dükkân açmasının sıkıntı yarattığını belirten Bülent Bilici “Suriyeliler ile dükkân konusunda sıkıntı yaşıyoruz. Her yerde dükkânları olması bizim gibi yerli esnafları kötü etkiliyor. Ama suç onlarda değil, Suriyelilere dükkân veren dükkân sahiplerinde. Suriyelilerin dükkân satın alma hakkı olmasın. Çünkü bizim yerli halkımız muhtaç iken onların açmasını ve dükkân sahiplerinin de onlara dükkân vermesini doğru bulmuyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here