AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve AK Parti il ve ilçe yöneticileri Referans gazetesini ziyaret etti.

Ziyarette 24 Haziran seçimlerine ilişken önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, millet ittifakını eleştirerek, millet ittifakın dış güçlerin isteği doğrultusunda gerçekleştiğini söyledi. Sivas katliamı sırasında belediye başkanı olan ve CHP’liler tarafından suçlanan Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu ile CHP’nin ittifak yapmasını eleştiren Erdoğan, “Yıllarca CHP’nin ileri gelenleri ve Alevi Federasyonlarımız hep Temel Karamollaoğlu’nu suçladılar. Fakat ne olduysa Cumhur ittifakın karşısına Millet ittifakını kurdular. Şimdi ikisi ortak. Neredeyse iki parti bir parti haline geliyor. Birbirlerinin listesine aday koydular ama 81 milyon aziz milletimiz aptal değil. Halkımız bu oyunların farkında. Onun için 24 Haziranda büyük bir farkla çok daha duyarlı içimde sandığa gidecek ve gereğini yapacak. Ve bunlara haddini bildirecek” dedi. Ziyarette konuşan Tahmazoğlu ise, 24 Haziran seçimlerinin Türkiye için hayati önem taşıdığını vurgulayarak “24 Haziran seçimleri Türkiye için hayati bir seçim. Çünkü biz yeni bir sisteme geçiyoruz. Yeni sistem Türkiye’ye çağ atlatacak. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine çok daha hızlı gideceğiz. Dolaysıyla bütün milletimizi sandığa gidip oy vermeye ve bu sistemi desteklemeye çağırıyorum. Ve 16 yıldır milletimize hizmet eden Cumhurbaşkanımızı desteklemeye davet ediyoruz. Gelecek Türkiye’nin asrı olacak, Müslümanların asrı olacak, en yüksek gür seda İslam’ın sedası olacak” dedi.

BİRBİRLERİNİN LİSTESİNE ADAY KOYDULAR

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve AK Parti il ve ilçe yöneticileri Referans gazetesini ziyaret etti. Ziyarette 24 Haziran seçimlerine ilişken önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, millet ittifakını eleştirerek, “10 gündür sahadayız. 15 seçimdir muhalefetin en aciz duruma düştüğü, en şovmen duruma düştüğü, en ciddiyetsiz durumu düştüğü bir seçim geçiriyoruz. Ve bu ciddiyetsizlik o kadar yansıyor ki Sivas Madımak’ta bir facia yaşandı. Madımak oteli yakıldı ve 40 üzerinde sanatçımız hayatını kaybetti. O sanatçılarımızın büyük çoğunluğu alevi sanatçılarımızdı. O oteli yakanları, o planlayanları, o projeyi gerçekleştirenleri lanetliyorum. Ama o günün Sivas belediye başkanı bugünkü Saadet Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu idi. Yıllarca Cumhuriyet Halk Partisi’nin ileri gelenleri ve Alevi Federasyonlarımız hep Temel Karamollaoğlu’nu suçladılar ve o yaptı dediler. Fakat ne olduysa Cumhur ittifakın karşısına Millet ittifakını kurdular. Şimdi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ikisi ortak. Neredeyse iki parti bir parti haline geliyor. Birbirlerinin listesine aday koydular” dedi.

15 CHP MİLLETVEKİLİ AĞLAYA AĞLAYA GİTTİLER

Millet İttifakı içerisinde yer alan partilerin liderlerini eleştiren Erdoğan, “Karamollaoğlu, 6-7 Ekim olaylarında 53 kişinin hayatını kaybetmesine çağrısıyla sebep olan Selahattin Demirtaş için ‘o terörist değil o suçsuzdur o bırakılmalıdır’ diyor.  Yine Karamollaoğlu’nun adayı Altan Tan, ‘Kürdistan’ı tanıyacağız’ diyor. Düşmanın yapmayacağını yapacaklar bize. Türkiye’yi parçalamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ve bunların başrollerinde Kılıçdaroğlu da var, Akşener de var. Akşener’e bir proje partisi kurdurdular. MHP’ye tepki bir parti gibi kuruldu ama bir baktık ki meclisten ilk istifa edip İyi Parti’ye geçenlerden biri CHP milletvekili Aytun Çıray. İyi Parti MHP’den vekil almasını beklerken bir baktık ki 15 CHP milletvekili ağlaya ağlaya gittiler. Ve İyi Parti çatısı altında kaldıkları günler boyunca da hep başları eğik ve üzgünlerdi. Sonra CHP’ye geri geldiklerinde yüzü güldüler. Meğer Kılıçdaroğlu, onları kiralık vermiş. Sonra Kandil’den açıklama geldi Akşener ikinci tura kalırsa onu destekleriz dedi. Yıllardır HDP ve Kandil faili meçhul cinayetlerinden bahsederdi. Dönemin başbakanı Tansu Çiller’i ve İçişler Bakanı Meral Akşener’i suçlardı. Ne oldu da faili meçhul cinayetlerinin sorumlusu gördüğünüz Akşener’i destekleme kararı aldınız? Onun için tamamen ciddiyetsizlikler, sorumsuzluklar izliyoruz. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Gaziantep’e geldi. Sosyal medyaya bir baktık ki CHP İl başkanı CHP’lileri İYİ Parti mitingine davet ediyor. Meydan boş kalmasın diye. Bir fiyaskonun içindeler. Ayrıca İyi Parti’nin milletvekili adayları HDP’yi ziyaretlerinde beraber olacağız diyor. Ama şunu çok iyi biliyoruz ki bunları üst akıl yönetiyor. Bunlar kendi başlarına bu kararı alıp veremezler. Demek ki dışardaki düşmanlar içerdekilerle buluşup başımıza bela etmek istiyorlar ama 81 milyon aziz milletimiz aptal değil. Halkımız bu oyunların farkında. Onun için 24 Haziranda büyük bir farkla çok daha duyarlı içimde sandığa gidecek ve gereğini yapacak. Ve bunlara haddini bildirecek. Ve cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini kurarak bir daha koalisyonlar dönemine son verecek.  Hasta adamların yönettiği bir Türkiye değil milli devlet ve güçlü iktidarlarla, Türkiye’yi de dünya arenasında güçlü bir ülke olarak koymasının mücadelesini halkımız verecek veriyor da. Onun için bu seçimleri ibretle izlerken çok da güçlü bir şekilde AK Parti’nin güçlü bir meclisle ve güçlü bir liderle çıkacağını şimdiden görüyoruz. İnşallah 24 Hazirandan sonra Türkiye hak ettiği yerlere bir daha gelecek. Ve bu büyüme, kalkınma, iyileşme ve halkın milli gelirini yükseltilme süreci devam edecek” ifadelerini kullandı.

MUHALEFET SAHADAN ÇOK TEPKİ ALIYOR

Muhalefetin sahadan çok tepki aldığını söyleyen Erdoğan, “Muhalefet sahadan çok tepki alıyor. Hangi yere gitsek 10 dakika önce şu partileri kovduk diyorlar. Halka söyleyecek bir şey bulamıyorlar. Projelerin ötesinde kendileri birer proje partisi duruma düştüler. Varlıklarıyla yoklukları bir değil. Şovlar da tutmuyor artık. Bizim halkımız, milletimiz ferasetlidir. Kimin ağzından ne çıktığını çok iyi bilir” diye konuştu.

YENİ SİSTEM TÜRKİYE’YE ÇAĞ ATLATACAK

Ziyarette konuşan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise, 24 haziran seçimleri ve belediyenin yaptığı projeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 24 Haziran seçimlerinin Türkiye için hayati önem taşıdığını vurgulayan Tahmazoğlu, “24 Haziran seçimleri Türkiye için hayati bir seçim. Çünkü biz yeni bir sisteme geçiyoruz. Başkanlık sisteme geçiyoruz. Türkiye’nin çok daha hızlı karar aldığı bir sisteme geçiyoruz. Parlamento ile icranın ayrıldığı, aslında kuvvetler ayrılığı dediği yargı, yürütme ve yasamanın ayrıldığı gerçek anlamda bir sisteme geçiyoruz. Yeni sistem Türkiye’ye çağ atlatacak. 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine çok daha hızlı gideceğiz. Dolaysıyla bütün milletimizi sandığa gidip oy vermeye ve bu sistemi desteklemeye çağırıyorum. Ve 16 yıldır milletimize hizmet eden Cumhurbaşkanımızı desteklemeye davet ediyoruz. Milletimiz refahı, huzuru gördü, çalışanı gördü. Mutlaka yine sağduyulu hareket edecek ve bu millete 16 yıldan bu yana gecesini gündüzüne katarak, her türlü tehlikeyi göğüsleyerek dünyanın 5’den büyük olduğunu ve İsrail’e karşı ‘Oneminute’ çeken liderini yalnız bırakmayacak. Gelecek Türkiye’nin asrı olacak, Müslümanların asrı olacak, en yüksek gür seda İslam’ın sedası olacak” dedi.

HALKA HİZMET HAKKA HİZMETTİR

Belediyenin yürüttüğü projeleri anlatan Tahmazoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, belediye başkanı olduğumuzda ‘Peygamber efendimiz sağıma baktım fakiri gördüm, soluma baktım fakiri gördüm. Hep fakirler iç içe olmuş ve hep fakirlere yardımcı olmuş. Senden de belediye başkanı olarak fakir ve fukaraya destek olmanı özellikle istiyorum’ dedi. Biz belediye başkanlığına gelmemizdeki hedef vatandaşlarımıza hakkettiği hizmetleri sunabilmek. Bir işin başına geçmişsen onun hakkını vermek zorundasın. Makam koltuk işgal edilmek için göre gelinmez. Onun hakkını ifa etmek için yapılır. Aynı zamanda bu bir ibadettir. Halka hizmet hakka hizmettir. Bu anlayışla ekip olarak tüm belediye çalışanları Gaziantep’imize, Şahinbey’imize hakkettiği hizmetleri sunabilmek için seferber olduk. Şuan seçim çalışması yapıyoruz ama aslında bizim günlük çalışmalarımızın hepsi seçim çalışmalarından daha yoğun geçen çalışmalar. Hedefimiz seçim değil halka hizmet etmektir” dedi.

TÜRKİYE’DEKİ EN KAPSAMLI KENTSEL DÖNÜŞÜM ŞAHİNBEY’DE YAPILDI

Türkiye’deki en kapsamlı kentsel dönüşüm çalışması Şahinbey’de yapıldığını belirten Tahmazoğlu, “Türkiye’deki en kapsamlı kentsel dönüşüm çalışması Şahinbey’de yapıldı. Bu anlamda rekor kırdık. 8 binin üzerinde evin kamulaştırmasını ve yıkımını problemsiz bir şekilde gerçekleştirdik. Ve yaptığımız alanlar da Gaziantep’in yıktıktan sonra rakamları yüksek olan yerler değil, ihtiyaç olan yerler. Aynı zamanda belediye bütçesinden 10 binin üzerinde konut yaptık. Ve bunun yarısından fazlası sosyal konutlar. Yani dar gelirli ailelere kiradan daha uygun fiyata ev sahibi yaptık. Bugün mavi kentte hangi eve gitsek Allah razı olsun diyorlar. İnşallah bunun devamını sağlayacağız. Yeni alanlar belirledik. Daha fazla sayıda konut sayısı gerçekleştireceğiz inşallah” şeklinde konuştu.

600 TANE PARK YAPIMI GERÇEKLEŞTİRDİK

Şahinbey bölgesinde 600 tane park yapımı gerçekleştirdiklerini belirten Tahmazoğlu, “Gaziantep sıcak bölgesidir.  Şuana kadar 600 tane park yapımı gerçekleştirdik. Bu kendi alanda bir rekor. Sadece içinden bir tanesi olan Yeşil Vadi parkı Türkiye’nin en büyük parkı. 1 milyon 700 metre kare yeşil alana sahip” dedi.

GAZİANTEP’İN KÜLTÜRÜNE CİDDİ KATKI SAĞLAYACAĞIZ

Belediye tarafından yapılan restorasyon çalışmalarını da anlatan Tahmazoğlu, “Restorasyon çalışmalarımız devam ediyor. Tarihi doku Şahinbey’de. Şehreküstü bölgesine girdik. Oradaki hanlar, hamamlar, kasteller, livaslar, mağaralar, Milli Mücadele Müzesi yani yerin altı ve üstünü restore ettik. Şuanda Mecidiye Hanı restore ediyoruz. İnşallah 25 Aralıkta hizmete açacağız. Orayı bir kültür merkezine, sahaflar çarşısına dönüştüreceğiz. Böylelikle Gaziantep’in kültürüne ciddi katkı sağlayacağız. Ayrıca 35 bin metrekare kültür merkezi inşa ediyoruz.  Türkiye’de en büyük kültür merkezlerinden birisi olacak. Kültür merkezimiz de Gaziantep’in kültürüne ciddi katkı sağlayacak” diye konuştu.

DOĞUMDAN ÖLÜME VATANDAŞLA İÇ İÇEYİZ

Belediyenin yaptığı hizmetleri anlatan Tahmazoğlu, şöyle konuştu: “Gençler bizim için çok önemli. Gençlik merkezleri açtık. Şuanda 113 tane gençlik merkezimiz var. Bu gençlik merkezlerinde 400 binin üzerinde vatandaşımıza kurslar verdik, vermeye deva ediyoruz. Bir taraftan sporu teşvik ediyoruz. 86 bin 500 metrekare  alanda  Spor köyü kurduk. İçerisinde kapalı yüzme havuzu, kapalı spor salonu, atletizm sahsı, halı sahalar, basketbol, voleybol, tenis alanları ve okçuluk sahası yaptık. Ampute’ye sahaya yaptık. Piknik alanı ve yürüyüş alanı yaptık. Yani aile ile birlikte geldiğinde herkesin kendine orada yapabileceği bir şeyi olan bir spor merkezi. Bunun yanı sıra 3 tane daha yüzme havuzu bitirdik. Şimdi 2 tane yüzme havuzun daha inşaatına başlıyoruz. Gençler 200’ün üzerinde halı sahası, basketbol sahasında ücretsiz spor yapıyor. Gençlerimize spor malzemeleri veriyoruz. Yani özetle amacımız doğumdan ölüme vatandaşla iç içeyiz. Göreve geldiğimizde Şahinbey’de bir tane bile taziye evi yoktu. Şuanda 140 taziye evi yaptık. İnşallah bu yıl sonuna kadar 200’e tamamlayacağız. Yani ihtiyaç olan her yerde vatandaşlarımızın yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın talep ettiği veya ihtiyaç duyduğu her anlamda ki hizmete varız.

2 MİLYON KİTAP DAĞITTIK

Kültürel anlamda her okula kütüphane kuruyoruz. Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı ile anlaşma yaptık. 60 tane daha kütüphane yapacağız. Kahvehanelere kütüphane kurduk, camilere kütüphane kurduk, taksi duraklarına kütüphane kurduk, berberlere kütüphane kurduk. Yani amacımız okumaya teşvik etmek. Ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine her ay ücretsiz kitap dağıtıyoruz. Şuana kadar 2 milyon civarında kitap dağıttık. Bu devam edecek. Her şey okumaktan geçiyor. Yeni yetişen neslimiz milli ve manevi değerlerine bağlı, kötü alışkanlıklardan uzak durması için elimizden geleni yapıyoruz. 75 bin 800 öğrencimizi Türkiye’de ilk defa uçakla bütün lise öğrencilerini Çanakkale’ye götürüyoruz. Çünkü orada yüzyılın destanı var. Ecdadımızın yedi düvele kaşı verdiği kahramanlık destanı var. Öğrencilerimiz tarih kitaplarından değil gidip yerinde görecek ki bu vatan nasıl kazanılmış, bu toprak için ne şehitler verilmiş ibretle öğrenecek. O ibretle kendisi de bu vatan için ben ne yapabilirim diye çalışacak. Bu şuur giden bütün öğrencilerde oluşuyor.” BAHRİ UÇAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here