Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Karalar SP ile BBP’nin ittifakının Büyük Ortadoğu Projesi değil, İslam Birliği’ni tesis etmek olduğunu açıkladı.  

7 Haziran 2015 seçimleri için ittifak yapan Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisi milli ittifak sloganıyla yola çıkarken BBP adayları seçimlere SP çatısı altında girecekler. Saadet Partisi Gaziantep Milletvekili adayları şöyle oluştu: 1 İhsan Kaya, 2 Ahmet Necati Ülker, 3 Atilla Gökçek, 4 Abdullah Öztürk, 5 Ayşe Demirçubuk, 6 Atilla Akbulut, 7 Mehmet Gökçek, 8 Şıhmüslüm Yıldırım,  9 İlyas Göbelek, 10 Eyüp Kılıç, 11 Ahmet Anar, 12 Mehmet Hayri Gören.

“MİLLETİMİZİN UMUDU OLDUK”

Saadet Partisi İl binasında düzenlenen basın toplantısına Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Karalar ile Saadet Partisi Milletvekili adayları katıldı.

Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Karalar, çözüm sürecini baştan beri endişeyle takip ettiklerini ifade ederek şöyle konuştu: “Saadet Partisi olarak söylediğimiz devlet vatandaşlarının temel haklarını pazarlık konusu yapamaz devlet zafiyetine yol açacak davranışlar içerisinde bulunamaz. Saadet Partimiz ile Büyük Birlik Partimiz arasında vuku bulan ittifak dolayısıyla ilk toplantımızı ve seçim planlama hazırlıklarımızı yapmak üzere tüm adaylarımız ile birlikte toplanmış bulunuyoruz. 7 Haziran’da yapılacak seçim hem milletimiz hem İslam ülkeleri için mühim sonuçlar barındırmaktadır. İki kutlu dava adamı Erbakan Hocamız ve Muhsin Yazıcıoğlu kardeşimizin izinde siyaset takip eden bu iki hareket seçim ittifakı kararıyla seçime heyecan getirmiş, milletimizin umudu olmuştur. Bu ittifak milletimizin ittifakıdır, milletimize hayırlı olsun.”

HABER-FOTOĞRAF: HAKAN YAĞLI

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here