ali-peri

CHP Gaziantep milletvekili adayı Ali Peri, milletvekili maaşını okula gidemeyen kız çocukları için harcayacağını açıkladı. Ancak bu Peri’nin bu beyanı akıllara şu soruyu getirdi. Eğer milletvekili maaşını almayacaksan, peki ne ile geçineceksin?

Peri, meclise gitmesi halinde Gaziantep’in kanayan yarası haline gelen eğitim için kolları sıvayacağını söyledi. Özellikle okula gidemeyen kız çocuklarını gördükçe içinin acıdığını belirten Peri, “Meclise gitmem halinde milletvekili maaşımı, okula gidemeyen kız çocukları için harcayacağım. Sadece mecliste değil, kendi imkanlarımla bu işe el atacağım. Okula gidemeyen kız çocuklarının okullaşmasını sağlamak için gayret göstereceğim. Milletvekili maaşını da bu amaçla harcayacağım. Meclise gidecek olan diğer siyasetçilere de çağrıda bulunuyorum. Bu sorun çözülmeli” dedi.

Gençlere ve çocuklara ayrı bir önem verdiğini belirten Peri, “Okula gitmesi gerekirken, mendil satan, dilenen çocuklar gördükçe içim acıyor. Küçük çocukları araçların arasında cam silerken görünce üzülüyorum. Çöp yığınları arasında uyuyan bebeklere vicdan dayanmıyor. Okul çağında olup da okula gidemeyen tüm çocukların sorununu sorunum sayacağım. Onların geleceğinin kararmaması için mücadele edeceğim. Okulda olması gereken okula gitmeli. Ailelerin ekonomik durumları da çok önemli. CHP iktidarında refaha ulaşan aileler çocuklarını sokağa bırakmayacak” diye konuştu.

Milletvekili seçilmesi halinde evini Ankara’ya taşımayacağını belirten Peri, seçim öncesi olduğu gibi sonrasında da halkın içinden çıkmayacağının sözünü verdi. “Her vekil kendi kentinin sorunlarını çözmeli” diyen Peri, “Ben Gaziantep milletvekili olarak meclise gideceğim. Halkımdan vekillik yetkisini alıyorsam, sorunları sorunum, mutlulukları mutluluğumdur. Köy köy, kapı kapı gezmeye devam edeceğim. Ben buradan söz veriyorum. Hep halkımın yanında olacağım. Asla , Ali Peri’yi keşke seçmeseydik demeyecekler” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here