Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi’nin 2015 Genel seçimlerine birlikte girme kararından sonra sahaya inen adaylar arı gibi çalışmaya başladı. 

Gazetemizin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Mehmet Demir’i ziyaret eden Milli İttifak adayları seçim öncesi Demir ile görüş alışverişinde bulundular. Milli İttifak’ın 1. Sıra adayı İhsan Kaya, amaçlarının barajı aşmak değil, iktidar olmak olduğunu söyledi. 

Genel seçimlere 1 ay kala siyasi partilerde çalışmalarına hız verdi. 7 Haziran’daki genel seçimlere Milli İttifak projesi adı altında girecek olan Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi adayları Gaziantep’te ve Türkiye genelinde barajı yıkacaklarını dile getirdi. 

BAHÇELİ ÇOK PİŞMAN OLACAK

Milli İttifak’ın 1. Sıra adayı İhsan Kaya, “ittifakımızın daha önceki toplam oy oranı yüzde 8,1’di biz bu sonucu ittifak yapmadan önce yaptırdığımız anketten aldık. Şu an için saha çalışmalarımız çok iyi gidiyor. Vatandaşın ittifaka çok güzel ilgisi var. Biz barajı yıkacağımıza inanıyoruz. Bizimle ittifak yapmayan partiler pişman olacaklar. Özellikle MHP çok pişman olacak. Biz Sayın Devlet Bahçeli’ye altın tepside iktidarı sunduk o ise elinin tersiyle itti. Bizim amacımız barajı aşmak değil. İktidar olmak. Bunu herkes 7 Haziran akşamı görecek” dedi. 

ESNAF BAKANLIĞI KURACAĞIZ

İktidar ve muhalefet partilerin seçim vaatlerini de değerlendiren Kaya, “4 partinin de şimdi halka vaat ettiklerini biz yıllar önce vaat ettik. Ve bir çoğunu da daha önceki yıllarda hayata geçirmiştik. 1991, 1995 yıllarında bunu herkes gördü. Bizim iktidarımızda israflar önlenecek. 50 milyar dolar faiz ödenmeyecek. Herkes için adalet olacak. Şu an için orta direk kalmadı. Bunun için çalışmalar yapılacak. Esnaf unutuldu esnaf yeniden canlanacak. Kim suçluysa cezasını çekecek. Esnaf Bakanlığı kuracağız. Her zaman için önceliğimiz esnaf olacak. Ülkedeki faiz lobisinin hortumunu keseceğiz” ifadelerini kullandı. 

MİLLİ İTTİFAK’TAN BAŞKA GİDECEĞİ KAPI YOK

Saadet Partisi İl Başkanı Mehmet Karalar da, Milli İttifak’tan sonra Ak Parti cephesinde bir tedirginlik oluştuğunu dile getirdi. Karalar, “Gaziantep’teki saha çalışmalarımızdan da görüyoruz ki AKP’den kopmalar var. Bu kopan kişilerin Milli İttifak’tan başka gideceği kapı yok. Bizim kapımız herkese açık. Milli İttifak olarak, çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Çok güzel tepkiler alıyoruz. Zaten BBP ile SP aynı düşüncelere ve kaygılara sahip partiler. Herkes bize” iyi ki birleştiniz” diyor demek ki doğru bir karar almışız” şeklinde görüş bildirdi.

MEHMET TORUN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here