45439295805.01.201617177gaziantepgunes

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İslahiye Meslek Yüksekokulu’nda milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 79. yıl dönümü nedeniyle Güldeste Şiir programı düzenlendi.

Part Time Öğr. Gör. ve Vet. Hekim Yusuf Yıldızgil koordinesiyle Yüksekokul Laborant ve Veteriner Sağlık Programı 2. Sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan Güldeste Şiir dinletisi, İslahiye Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda yapıldı. Anma törenine yüksekokul akademik ve idari personellerin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı. Anma programının açılışında konuşan Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. H. Ahmet Deveci, “Mehmet Akif Ersoy’u sihirli kaleminden dökülen dizelerle tanıdık. O Türk’ün bağımsızlığını, memleketimizin şanını, şerefini, varlığını ve varlığından ödün veremeyeceğini, şiirlerinde ince ince oya misali işlediği vatan sevgisiyle anlatmıştır. O, bir milletin yaşadığı acıyı, heyecanı hissederek ve edebi kalacak şekilde kağıda dökebilen ender şairlerden biridir. O’nu rahmetle anıyor, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Öğr. Gör. ve Vet. Hekim Yusuf Yıldızgil ise yaptığı konuşmada, “Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un mesleği veteriner olması sebebiyle Yüksekokul Laborant ve Veteriner Sağlık Programı öğrencilerimizle bu programı düzenledik. Ruhu şad olsun. Ona ebediyen minnettarız” diye konuştu. Programda, Veteriner Bölümü Laborant ve Veteriner Sağlık Programı öğrencileri hazırladıkları şiir ve şarkıları söyledi. Yüksekokul öğrencilerinden Bilge Erdoğan ise çaldığı kemanı ile programa renk kattı.

Program sonunda Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. H. Ahmet Deveci tarafından Veteriner Hekim Yusuf Yıldızgil ve öğrencilere teşekkür belgesi takdim edilirken öğrenciler de Vet. Hekim Yusuf Yıldızgil’e çiçek buketi verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here