baskan-tahmazoglu-mirac-kandilini-kutladi

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, üç aylar olarak bilinen kutsal günlerin kandillerinden biri olan Miraç Kandiline kavuşmanın sevinç, huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, üç aylar olarak bilinen kutsal günlerin kandillerinden biri olan Miraç Kandiline kavuşmanın sevinç, huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

GÖNÜLLERİN AYDINLANDIĞI GÜN

Başkan Tahmazoğlu yaptığı açıklamasında, “Miraç bir yükseliştir, bütün süfli duygulardan, beşeri hislerden ter temiz bir kulluğa, en yüce mertebeye terakki ediştir. Miraç, Receb ayının 27. Gecesi Cenab-ı Hakkın daveti üzerine Cebrail Aleyhisselâmın rehberliğinde Peygamber Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselamın Mescid-i Haramdan Mescid-i Aksâ’ya, oradan semaya, yüce âlemlere, İlâhî huzura yükselmesidir.. Kandil olarak adlandırılan bu tür geceler sadece karanlık gecelerimizi değil aynı zamanda manevi feyizleriyle de gönüllerimizi aydınlatıp zihinlerimizi berraklaştırır. Bu geceler, kendimizi ve yaptıklarımızı bir kez daha gözden geçirmek, sorumluluklarımızı hatırlamak bakımından bir fırsat olarak düşünülmelidir. Dolayısıyla, Miraç Kandili de bu anlayışla değerlendirilip anlam ve ruha uygun olarak, toplumsal huzur ve barışı sağlamaya yönelik gayretler sürekli arttırılmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle herkesin Miraç Kandilini tebrik ediyor, bu gecenin tüm İslam alemine birlik, beraberlik, ümmet bilinci, huzur ve barışın gelmesi için vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here