ak-parti-gaziantep-te-miting-gibi-aday-tanitimi-1444145890

Şehitkamil Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen AK Parti 26. Dönem Milletvekili Aday Tanıtım Programı, konserle başladı. Yöresel sanatçılar tarafından düzenlenen konserle salondakiler coştu. Kürsüye çıkan bir grup partili genç, halay çekip, oyun oynadılar. ‘İlk günkü aşkla, hep birlikte’ sloganıyla gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısına; Maliye Bakanı ve Gaziantep Milletvekili Adayı Mehmet Şimşek, AK Parti İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Adayı Abdülhamit Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ilçe belediye başkanları, diğer milletvekili adayları ve partililer katıldı. Şimşek ve Gül’ün salona girmesi ile salondaki coşku arttı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gaziantep mitingindeki konuşmasının yer aldığı video ve resimlerden hazırlanan sunum gerçekleştirildi. Konuşması esnasında sık sık tezahürat edilen İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci, “Tüm Gaziantep ile ayrı ayrı gurur duyuyorum” dedi. Özkeçeci, “Güzel ülkemiz Türkiye geçmişteki, AK Parti iktidarı öncesindeki siyasi kadroların faturasını ödedi. Bugün geçmişin faturasını halen daha ödeyen ülkemiz, AK Parti iktidarları ile hızla kalkınma ve büyüme gösterdi. Türkiye krizler ülkesiyken, bugün fırsatlar ülkesine dönüştü. AK Parti olarak anlatacağımız çok şey var. Kırgın olmadan, küskün olmadan, el ele, hep birlikte, cefakar yol arkadaşlarımızla beraber, AK Parti bayrağını dalgalandırmaya devam edeceğiz. Ülkemiz, bazı kendini bilmez, vatan hainleri tarafından kaosa sürüklenmeye çalışılıyor. Buna önce Gaziantep, sonra da tüm ülkemiz fırsat vermeyecek. Gaziantep’in kalbi bu salonda atıyor. Bu salon bugün umut veriyor” diye konuştu.

Tüm partililerin daha çok çalışması gerektiğini vurgulayan Özkeçeci, “7 Haziran seçimler sonrası gelişmeleri hepimiz yakından takip ettik. Anladık ki, iktidarda AK Parti olmazsa, ülke kardeşin kardeşi vurduğu eski döneme geri dönecektir. AK Partisiz bir Türkiye’nin itibar, istikrar ve ekonomik sorunları olacağını gördük. Daha çok çaba göstereceğiz. Seçim vaatlerimizin altı boş vaatlerden uzak, uygulanabilir olması AK Parti’nin en büyük özelliğidir” diyerek konuşmasını tamamladı.
Gaziantep AK Parti Milletvekili adayları, Selami Yetkinşeker, Muhammed Hakan Tanrıöver, Fikret Murat Tural, Ali Şahin, Mehmet Erdoğan, Abdulkadir Yüksel, Abdullah Nejat Koçer, Canan Candemir Çelik, Şamil Tayyar, Ahmet Uzer, Abdülhamit Gül, Mehmet Şimşek’in öz geçmişleri ve resimlerinin yer aldığı sunum yapıldı.

“HAYDİ BİSMİLLAH” ELEŞTİRİLERİNE CEVAP
Kürsüde konuşan Abdulhamit Gül, 7 Haziran seçimlerinden sonra yaşanan tabloyu hatırlatarak konuşmasına başladı. Yasaklanan ‘Haydi Bismillah’ şarkısı ile ilgili eleştirilere cevap veren Gül, “Bismillah deyince birileri rahatsız oldu. Haydi bismillah dedik, CHP rahatsız oldu. AK Parti ‘bismillah’ demesin diye şikayet etti. Bismillah demeyeceğiz de ne diyeceğiz. Anadolu insanları bin yıldır, her hayırlı işe bismillah diyerek başladı” dedi.

“MUHALEFET, BLOK; HAYIR VE TERÖR SİYASETİ YAPTI”
Gül, CHP’nin blok, MHP’nin hayır, HDP’nin de terör siyaseti yaptığını ifade etti. Gül, “Biz mesajı çok iyi aldık. Koalisyon için her türlü çabayı gösterdik. Tek amacımız, Türkiye’nin ekonomik ve siyasi olarak istikrarsız ortama girmesin istedik. Gayretlerimizi tüm Türkiye gördü. Diğerleri ne dedi. Blok siyasetini tercih etti. Blok siyaseti çatıda olduğu CHP’nin üzerine çöktü. Bahçeli takvim vermekte meşhurdur. İlk fırsatta seçim olmasını istedi. Sandıklar yeni açıldı. Ortada milletin bir iradesi var. MHP’nin ilk açıklaması ‘koalisyona girmeyiz, hayır’ oldu. HDP’nin tavrını biliyorsunuz. CHP blok, Bahçeli ‘hayır’, HDP terör siyaseti yaptı. CHP sırtını vesayetçilere, HDP teröre sırtını dayadı. Bahçeli, sırtını nereye dayadığını kendisi bile bilmiyor. AK Parti ise sırtını millete dayadı. Bu seçimde istikrar için oy kullanın. İstikrar ve huzur için yeniden iş başına AK Partiyi geçirmeye hazır mıyız. Diğerleri terörün vesayetçiliğin hayırcılığın siyasetini yaparken, bizler birlik, kardeşlik ve beraberliğin siyasetini yapıyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here