102596679425.03.20140441gaziantepgunes

 

Ülke gündemindeki gelişmelerin yanı sıra, yerelde de farklı söylemleriyle siyaset ve iş dünyasının odak noktası haline gelen Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, yerel seçimler öncesinde de risk almaktan kaçınmadı. ‘Seçimleri kazanamazsam bölgede siyaset yapmam’ diyerek iddialı bir çıkış yapan Tayyar, ”Ak Parti adayları içerisinde bir rekabet var. Rakibimiz yok. Siyasette hep risk aldım. Çünkü sonunu düşünen kahraman olamaz” dedi.

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, Ay Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Güneş Gazetesi İmtiyaz Sahibi İbrahim Ay’ı ziyaret etti. Ziyarette ülke gündeminden 30 Mart yerel seçimlerine kadar yaşanan tüm detayları değerlendiren Tayyar, Gaziantep merkezde çıkar odaklarına müdahil olduğu için, istenmeyen adam ilan edildiğinin altını çizdi. İslahiye ve Nurdağı’nda bu odakların oyununu bozarak büyük bir zafere imza atacaklarına dikkat çeken Tayyar, ” İslahiye benim doğup büyüdüğüm yer. Milletvekiliği döneminde önemli hizmetleri bu bölgeye getirdik. İslahiye siyasetini etkisi altına alan ve dertleri koltuk olan odaklarla mücadele ediyorum.  Siyaset olarak önümde bir risk olmamasına rağmen, tüm herşeyi göze alarak seçimi kazanmak istiyorum” dedi.

Güneş Gazetesi’ne yaptığı özel açıklamalarda, siyasette yaşadığı krtik dönemleri ve genelden yerele kadar uzanan tüm gelişmeleri anlatan Tayyar, 30 Mart yerel seçimlerinin yerellikten öte genel manada büyük bir önem taşıdığına vurgu yaptı.

İSLAHİYE VE NURDAĞI HAVZASI CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Biz Nurdağı ve İslahiye’yi birlikte düşündük. Gaziantep merkeze sıkıştı. Çevreye açılması gerek. En yakın alan Nurdağı ve İslahiye havzası. Şuan Bahçeli, Nurdağı ve Nurdağı, Gaziantep hızlı tren  İprojesi hayata geçiyor. Hassa’dan Dörtyola 17 Km’lik tünel ve viyadük projesi var. Kilis sıınırından Polateli’ne kadar duble yol projesi var. İslahiye denize 40 kilomerte olacak. Bu bölge cazibe merkezi haline gelecek

PROJECİ İSİMLERLE YOLA ÇIKTIK

İki adayımızda ziraat mühendisi ve projeci isimler. Nurdağı’nda Gap’ta proje uzmanı olan Mehmet Yıldırır, İslahiye’de Ticaret Odası Başkanı Kemal Vural’ı aday gösterdik.  Bölgede 48 kilometrelik  su kanalı inşa ettik. 40 yıllık bir rüya idi. Benim siyaseti bırakırım dediğim projelerden birisi de buydu. Biz su ile Nurdağı ve İslayiye’yi birbirine bağladık. Bir anlamda denizi getirdik. Bu tür değişimler elbette sancılı olur. Risk almak gerekiyordu risk aldık. Halkta destek verdi. Şuan Nurdağı’na yüzde 60-65, İslahiye’de ise yüzde   55-60 oranında bir oy alırız. İslahiye’de seçimleri kazanırsak, sadece belediye başkanları seçilmeyecek. Şamil Tayyar’ı siyasetten silmek isteyenlerde gerekli cevabı alacaktır.

GAZİANTEP MERKEZ SİYASETTE BENİ İSTEMEYENLER VAR

Gaziantep merkez siyasetinde beni istemeyenler var. Bunlar bizi kasaba siyasetine mahkum etmek istiyorlar. İslayiye’de sorun oluşturuyorlar ve merkeze gelmemizi istemiyorlar. Bu kirli oyunu bozacağız. 30 Mart’ta bizi siyasette silme planı yapanlarla uğraşmaya ve gerekli dersi vermeye devam edeceğiz. Bizi yıpratmak isteyenlerle mücadelemiz sürecektir. Ben bugüne kadar rant paylaşımlarına dur dedim. Nerede yanlış varsa müdahil oldum. Dinleme konusundan imar konularına kadar her alanda, oluşan tezgahları yıkmak istedim. bu yüzden siyaseti bırakmamı isteyen gruplar var.

CEMAAT TABANINDAN OY ALIRIZ

Cemaatin tabanından ciddi oy alacağız. Diğer yandan Ak Parti’nin cemaatle yakın olması nedeniyle uzaklaşan farklı dini gruplar, bugün Ak Parti’ye  dönüyor. Giden olabilir ama gelen dahada fazla.

Halkın kafası karışık değil. Olup bitenleri çok iyi çözümlüyorlar. Miting meydanlarının dolup taşması bunun iyi algılandığını gösteriyor. 17 Aralık’tan sonra yaşanan gelişmelerin bir yolsuzluk operasyonu olmadığı aksine bir siyasi operasyon olduğu ve bir darbe girişimi ile Recep Tayyip Erdoğan’sız bir Türkiye projesinin hayata geçirilmek için kullanılmış olduğunu vatandaş biliyor. Bu nedenle vatandaş meydanlara koşarak hem Başbakan’a hem de Türkiye’nin geleceğine sahip çıkmak istiyor. Meydanların bu şekilde dolması başka türlü açıklanamaz. Başlangıçta tereddütler yaşanmış olabilir ama genel olarak toplum meseleyi iyi algılıyor. 2002’den itibaren sandıktan çıkamayacağını görenler bu sürecin Ak Parti’nin aleyhinde kullanacağını düşünüyorlar. Fakat yine bir hüsrana uğrayacaklar. Kamuoyu yoklamaları vatandaşın kafasının çok berrak olduğunun bir kanıtı. Yoklama da oylar yüzde 45 ile 50 arasında değişiyor. 2009 da aldığımız oy yüzde 38.8’di. Şimdi 45- 50 aralığına gelmiş olması meselenin artık bir yerel seçim boyutundan çıktığını son dönemlerde yaşananların bir siyasi operasyon olduğunun algısı ile başbakan ve Türkiye’ye sahiplenme olduğunu ortaya koyuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here