Stratejik Araştırmalar ve Geliştirme Derneği tarafından üçüncüsü düzenlenen “Su ve Çevre-Güneydoğu Anadolu Bölgesi Ödülleri” etkinlikleri çerçevesinde Şehitkamil Belediyesi’nin Katı Atık Ayrıştırma (MÖP) Projesi “Çevre Yatırımları” ödülüne layık görüldü. Ödülü, Şehitkamil Belediyesi adına Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı M. Hayri Özkeçeci aldı.

 ŞEHİTKAMİL’İN MÖP PROJESİNE “ÇEVRE YATIRIMLARI” ÖDÜLÜ

 Stratejik Araştırmalar ve Geliştirme Derneği (SAGADER) tarafından üçüncüsü düzenlenen ‘Su ve Çevre-Güneydoğu Anadolu Bölgesi Ödülleri, Gaziantep’te düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Onat Kutlar Konferans salonunda Su ve Çevre Ödülleri Komite Kurulu Başkanı Melih Furkan Yapar önderliğinde yapılan ödül töreninde Şehitkamil Belediyesi’nin Katı Atık Ayrıştırma (MÖP) Projesi, “Çevre Yatırımları” ödülüne layık görüldü.

ÖDÜL BİZİ ZİYADESİYLE MUTLU ETTİ
Ödülün ardından teşekkür konuşması yapan Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı M. Hayri Özkeçeci, “Şehitkamil belediyesi olarak Su ve Çevre Ödülleri programında yaptığımız çevreci yatırımların ödüllendirilmesi bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir. 2012 yılında geri dönüştürülebilen maddeleri ayrıştırdığımızda ismine MÖP dediğimiz anlamlı bir projeyi hayata geçirdik. Okullarda öğrencilerimize vermiş olduğumuz çevre eğitimleriyle hem çocuklarımızın çevreyi korumaları adına önemli adımlar attık hem de toplanılan MÖP’lerle önemli bir geri dönüşüm sağladık. Şuan itibariyle de Katı Atık Ayrıştırma Tesisimizde önemli miktarda geri dönüşüm sağlıyoruz. Bu konuda bizleri ödüle layık gören Stratejik Araştırmalar ve Geliştirme Derneği’ne sonsuz teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here