Resim_1369146305ANTEP PRESS – İslahiye

 

Suriyeli yetimler Recep Ayı’nın ilk günü İLK-DER’de bir araya geldi. “Yetim kardeşliği” projesi kapsamında İLK-DER’de bir araya gelen İslahiye’deki Suriyeli yetimlere oyuncaklar hediyeler ve harçlıklar verildi. Ayrıca Suriyeli Walaa Altunji tarafından çocukların yüzüne resimler yapılması çocukları mutlu etti.

Program dolayısıyla Suriyeli yetim ailelerine bir konuşma yapan Mustafa Yıldız “Yetimler bize Peygamberin emanetidir” dedi. Yetim aileleri ile tanışmak ve kaynaşmak için programda İLK-DER Kadınlar Komisyonu üyeleri de hazır bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan İLK-DER Başkan Yardımcısı Ökkeş Yıldız “Yetim kardeşliği” projesi hakkında bilgi vererek şunları söyledi: “Yetim Kardeşliği projesi yetimlerle ilgili çalışmalarıyla maruf olan Konya RİDADER’e ait bir projedir. Biz İLK-DER olarak bu projenin İslahiye ayağını yürütüyoruz. Bu proje bağlamında öncelikle İslahiye’deki yetim Suriyeli çocuklara daha sonra da diğer yetim çocuklara sahip çıkmayı, onların temel ihtiyaçlarını karşılamayı planlıyoruz. Şu an burada elliye yakın çocuğun kaydını yaptık. İnşallah bundan böyle her ay her bir yetim çocuğa 40-50 TL cep harçlığı vereceğiz. Bugün bu vesileyle hem yetimlerle bir araya gelmek, hem de onların güzel bir gün geçirmelerini sağlamak istedik. Mustafa Hocamızın de dediği gibi yetimler bize Peygamberimizin emanetidir. Bilindiği gibi peygamberimiz de yetimdi. Yetimlere yardım etmek, onları koruyup gözetmek bir anlamda Peygamber Efendimizin emanetine sahip çıkmaktır. Ben tüm hemşerilerimizi bu projeye destek vermeye çağırıyorum.”

 

Anteppress

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here