Okul idarecilerine yönelik yapılan sözlü sınavların tümüne, durdurulma karar verildi. Mahkeme kararı gereğince 25 Mart 2015 tarihinde 287 okul müdürlerin görevlendirilmeleri iptal edilerek söz konusu personelin eski görev yerlerine iadesi sağlandı. Ancak okullarda eğitim ve öğretimin aksamaması için bu kişiler 26 Mart 2015 tarihi itibariyle müdürlük yaptıkları kurumlara “geçici olarak görevlendirildi.”

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan yazı açıklamaya göre, Gaziantep 1. İdare Mahkemesi, Eğitim Kurumu Müdürlüğüne ilk defa ve yeniden görevlendirileceklere ilişkin değerlendirme formu gereğince yapılan sözlü sınavının tümüne karşı yürütmenin durdurulmasına karar verdi.

Gaziantep genelindeki resmi eğitim kurumlarına 10 Haziran 2014 tarih ve 29026 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmelik” kapsamında, 17-28 ekim 2014 tarihleri arasında yapılan sözlü sınav sonucu ilk defa ve yeniden müdür görevlendirmeleri yapıldı.

Açıklamada, yapılan bu görevlendirmeler ilgililerce yargıya taşınarak, Gaziantep 1. İdare Mahkemesi’nin 05.02.2015 tarih ve 2014/1224 esas nolu kararı ile yönetmeliğin ekinde yer alan ”Eğitim Kurumu Müdürlüğüne İlk Defa ve Yeniden Görevlendirileceklere İlişkin Değerlendirme Formu” gereğince yapılan sözlü sınavının tümüne karşı yürütmenin durdurulmasına karar verildiği belirtildi.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here