Müftülük, yeni binasına taşındı. Yaklaşık 1 yıl önce temeli atılan il müftülüğü yeni binasının yapımı tamamlandı ve müftülük yeni binasına taşınarak hizmet vermeye başladı. İl Müftüsü Ahmet Çelik, müftülüğe yakışır bir binaya taşındıklarını ve müftülük hizmetlerini vatandaşların artık daha rahat ve daha kolay bir şekilde alabileceğini söyledi.

Yeni binasında hizmet vermeye başlayan Gaziantep İl Müftülüğü ‘nün resmi açılışının Ramazan Bayramı’ndan sonra Diyanet İşleri Başkanı Profesör Dr. Mehmet Görmez ’in katılımı ile gerçekleştirileceği öğrenilirken,

“MÜFTÜLÜK KÜLLİYESİ”

3 bin 159 metrekare alan üzerine inşa edilen İl Müftülüğü binası Merkez Şehitkâmil ilçesi İncilipınar Mahallesi’ndeki ihtişamlı yapısı ile adeta göz kamaştırıyor. Külliye şeklinde inşa edilen müftülük binası içerisinde konferans salonları, hizmet büroları, aile irşat bürosu, kütüphane, hac kayıt bürosu, yayınevi, otopark ve yemekhane bulunuyor.

“MÜFTÜLÜĞE YAKIŞIR BİR BİNA”

Yeni hizmet binasının müftülüğe yakışır bir bina olduğuna dikkat çeken İl Müftüsü Ahmet Çelik, yeni binalarına yerleşme sürecinin devam ettiğini belirterek, yeni müftülük binasının Gaziantep’e ve Türkiye’ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

DAHA KALİTELİ VE DAHA KOLAY HİZMET

Müftülüğün yeni hizmet binasında daha hızlı ve daha kaliteli hizmet vermeye gayret edeceklerini belirten Müftü Çelik, “Binamız prestijli güzel bir bina oldu. Diyanet İşleri başkanımız Mehmet Görmez’e teşekkür ediyoruz. Binanın yapımı ve tamamlanması ile yakından ilgilendiler. Milletimizin manevi değerlerimize verdiği öneme yakışır bir bina oldu. Amcacımız bundan sonra insanımıza manevi bir ışık ulaştırabilmektir. Bu güzel binalarda hizmetlerimizi zenginleştirebilmektir. İnşallah bunun içinde bütün görevli arkadaşlarımız el ve gönül birliği içerisinde halkımızın da destekleriyle halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Mahmut ÖZKILIÇ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here