GENÇLERDEN ANLAMLI ORGANİZASYON; HADİS OKUMA KAMPLARI

            Davet ve Kardeşlik Vakfı Gaziantep’in Hadis Kampı Komisyonu tarafından 2008’den bu yana periyodik olarak yılda iki defa olmak üzere düzenlenen Hadis okuma kampları büyük takdir topluyor. 7 yıldır devam eden hadis okuma kampları  her  yıl yaz ve kış  olmak üzere iki defa devam etmektedir.  Bu güne kadar kamplarımıza yüzlerce genç katılmış olup yüzbinlerce hadis okunmuştur.  Allah’ın lütfu ve yardımıyla gelinen süreçte Kütüb-i Sitte’nin tamamı, Darim-i,Muvatta,İmam Ahmet bin Hanbel’in Kitab-ı Zühd-ü, Beyhaki’nin Adabı,Müsned-i Şihab, İbn-i Hibban’ın sahihi, Camiu’s-Sağir ve çeşitli derleme hadis kitapları okunmuştur.

IMG_7179

En son 14.’sü Düzenlenen 2015 kış kampında İmam Suyuti’ninCamiu’s-Sağir adlı eserinin 2. Cildi okunmuştur. Gaziantep Selahaddin Eyyubi Camisinde 85 kişi ile yapılan hadis okuma kampına İstanbul, Mersin, Adana, Mardin ve Siirt gibi Türkiye’nin çeşitli illerinden de katılımlar  olmuştur.

Efendimiz(s.a.v)’in talim ve terbiyesinden geçip O’nun şerefli sözlerini başkalarına da ulaştırmayı gaye edinen bu kardeşlerimiz son zamanlarda Efendimiz’e yapılan saygısızlığa da en anlamlı tepkiyi vermiş oluyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here