gaunde-sahih-peygamber-algisi-konferansi-IHA-20140424AW071224-1-t

Gaziantep Üniversitesinde (GAÜN) Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi tarafından, Araştırmacı- Yazar Ramazan Kayan’ın konuşmacı olarak katıldığı “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri çerçevesinde “Sahih Peygamber Algısı” konulu konferans düzenlendi.

Araştırmacı- Yazar Ramazan Kayan, tarih boyunca tüm dinlerin, kültürlerin, medeniyetlerin en büyük sorunu kavramlar üzerinde oluşan tahrifatların, yozlaşmaların ya da kavramların bağlamından koparılıp farklı amaçlar için istismar edilmeleri ve sömürülere maruz kalmaları olduğunu söyledi.

Kavram meselesinin zihin, kimlik ve medeniyet inşasında oldukça belirleyici bir role sahip olduğunu belirten Kayan, “İslami kimliğimizi de inşa sürecinde özellikle hangi kavramlarla nasıl bir kimlik inşasına nasıl bir sistem, toplum, ümmet inşasına gireceğimizi netleştirmemiz lazım. Maalesef bugün ciddi bir zihin kargaşası yaşıyoruz. Ciddi bir bulanıklık içerisindeyiz” diye konuştu.

“Allah ile aldatılmak aldatılmanın en tehlikelisidir” diyen Kayan, “Peygamberin insanlığıyla yetinmeyenler, O’na olağanüstü, insanüstü bir konum biçmek isteyenler var. İşte bugün bize düşen Allah’ın işaret ettiği yerde durmak, peygamberle ilgili çizdiği çerçevenin dışına çıkmamak gerekir” şeklinde konuştu.

Hayatın rotasını belirleyen bir peygamberle karşı karşıya olduğumuzu ifade eden Kayan, “Hayatın civarında, kenarında, kıyısında değil hayatın merkezinde olan bir peygamberle karşı karşıyayız. Çünkü Muhammed aynı zamanda hayat demektir” diyerek, Muhammedsiz hayatların batıl ve boş olduğunu söyledi.

İnşaat Mühendisliği Konferans Salonunda gerçekleştirilen programın açılışında konuşan Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şube BaşkanıMustafa Kar, Anadolu Öğrenci Birliği olarak gençliğin olumlu dönüşümünü sağlamak için toplumun itici gücü, aksiyoner kesimi olduğunu bildiklerini ve gençliğin bu farkındalığı yakalamasını arzuladıklarını söyledi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here