Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, konut üretmenin müteahhitlerin işi olduğunu belirterek, kentsel dönüşüm projelerinde müteahhitlerin aktif rol üstlenmesi için her türlü desteğe hazır olduğunu söyledi.

Şahinbey Belediyesi Konferans salonunda düzenlenen toplantıya GAİMDER (Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği) Başkanı İbrahim Apa, GAİMDER Yönetim Kurlu Üyeleri ve yaklaşık 200 müteahhit katıldı. Başkan Tahmazoğlu, toplantıda, Şahinbey bölgesindeki müteahhitlerin yaşadıkları sorunları dinledi. Belediye Başkan Yardımcıları ve daire müdürlerinin de katıldığı toplantı, yaklaşık 2 saat sürdü.

“BİZ 5 BİN KONUT YAPTIK”

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, toplantıda ilçeye yaptıkları hizmetleri sinevizyon gösterisi ile anlattı. Yeni imar alanlarını ve gelişime açık olan alanlar uydu fotoğrafları ile müteahhitlere gösteren Başkan Tahmazoğlu, belediyenin yaptığı konutların daha çok dar gelirli vatandaşlara hitap ettiğini söyledi. Yeni kentsel dönüşüm alanlarında müteahhitlerin devreye girmesi gerektiğini ifade eden Başkan Tahmazoğlu, “Eğer belediyemiz olmasaydı, kentsel dönüşüm tek başına müteahhitlerin yapabileceği bir proje olmaktan çıkacaktı. Bizim müteahhitlik yapmak gibi bir iddiamız yok. Şahinbey genelinde bizim dönemimizde 68 bin konut yapılmış, bunların sadece 5 binini biz yaptık. Geri kalan 63 bin konutu müteahhitler yaptı. Şimdi ilçemizde özellikle Akkent, Yeşilkent-Hipodrom Alanı, Güzelvadi Bölgesi yapılanma için uygun yerler müteahhitlerimizin özellikle bu bölgelere eğilmesini istiyoruz” dedi.

APA “ÇALIŞMALARI YERİNDE GÖRME FIRSATI BULDUK”

Gaziantep İnşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı İbrahim Apa, Şahinbey Belediyesi ile yaptıkları toplantı ve şehir turuna üyelerinden yaklaşık 200 kişilik bir katılım gerçekleştiğini belirterek, organizasyonun sektör açısından son derece yararlı geçtiğini söyledi.

Görüşlerini aktaran Apa, “Belediyelerimizle yaptığımız istişare toplantılarının geniş katılımlısını bu kez Şahinbey Belediyesi ile gerçekleştirdik. Şehir turu yaparak, üyelerimizle birlikte Şahinbey Belediyesi’nin yaptığı hizmetleri yerinde görme fırsatımız oldu. Müteahhitler olarak sektörümüzle ilgili taleplerimizi iletirken, belediyemizin yaptığı hizmetlerle ilgili olarak da karşılıklı görüş alışverişinde bulunarak, katkı sağlamaya çalıştık.

Tabi buradaki en önemli gündemimiz kentsel dönüşüm ve yeni imarlı alanların uygulamaya geçmesiyle ilgili süreçti, bunları ele ele aldık. Bizim bu konudaki görüşümüz, Gaziantep’in mutlaka yeni imarlı alanlara ihtiyacı var. Bununla birlikte hali hazırda bulunan imarlı alanların hızlı bir şekilde altyapılarının yapılmasıyla ilgili taleplerimizi ilettik. Elbette ki bu talepler sadece belediyelerimiz tarafından olacak işler değil. Diğer altyapı kuruluşlarının da hızlı bir şekilde sürece dahil olması önem arz ediyor” dedi.

“ŞEHRE DEĞER KATAN PROJELER”

Şahinbey Belediyesi’nin yaptığı 12 şeritli yolun asfaltında son aşama geldiğini gördüklerini belirten Apa, “Bunun devamında Özdemirbey Caddesi’nin genişletmesinin devam ettiğini ve bu yolun devamında Akkent’e bağlanmayla ilgili bir sanat yapısı çalışmalarının olduğunu da öğrendik. Yeşilvadi, Mavikent, Nardüzü, Gevenli, Kahvelipınar bölgelerindeki imarlı alanlarla ilgili planlamalarının son derece hızlı şekilde ilerlediğini gözlemledik. Düztepe’den gelen yolun Dutluk’tan Akkent’e bağlanacak olması da çok önemli. Bunlar gerçekten de şehrimize değer katacak projeler” diye konuştu.

Başka konuların da gündeme geldiğini belirten İbrahim Apa, “En önemli konulardan birisi de şehrimizin imarlı alanlarının dışındaki alanların dönüşüm ve gelişiminin nasıl sağlanacağı konusunda idi. Bununla ilgili bir komisyon oluşturmaya karar verdik. Bu komisyonun yapacağı çalışmalar, hem sektörümüz hem de Gaziantep’in gelişimine olumlu yönde katkılar sağlayacak. Sonuç olarak Şahinbey Belediyesi’ni gerek yaptığı hizmetlerden dolayı kutluyor, Sayın Başkan Mehmet Tahmazoğlu ve teknik ekibine, diğer çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Tahmazoğlu, toplantı sonrasında müteahhitlerle Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan projeleri ve uygulamaya geçilecek olan yeni imar alanlarını gezdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here