Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Oyun ve Oyuncak Müzesi 3. kuruluş yıldönümünü kutladı.

Kuruluş yıldönümü kapsamında müzeye ziyaret için gelen çocuklarla “Gastronomi Atölyesi” etkinliği yapıldı.

Atabek Köyü Ortaokulu Teog Hazırlık Grubu’ndan oluşan 21 öğrencinin katıldığı etkinlikle, Uzak Doğu Asya Sanatı olan Bento’yu geleneksel Türk kahvaltı öğeleriyle modernize ederek çocuklara sunmak ve onların kahvaltı yapma alışkanlıklarını zorunluluk olarak değil, eğlenceli aktivite haline dönüşmesinin sağlanması amaçlandı.

Gıda Sanat Gastronomy Magazine Ekibi işbirliğiyle yapılan, çocuklarla eğlenceli kahvaltı (Bento) hazırlama yöntemlerinin anlatıldığı atölyede, Atabek Köyü Ortaokulu öğrencileriyle beslenme konulu sohbetler yapılarak, çocukların beslenme alışkanlıkları ve kahvaltıya olan ilgi ve düşünceleri paylaşıldı.

Ardından Oyun ve Oyuncak Müzesi Sinema Galerisi’nde çocuklara sağlıklı beslenmeyle ilgili Gastronomy Magazine Ekibi tarafından hazırlanan çizgi sunum izletildi.

Etkinliği sonunda, tüm çocuklar müze içerisinde tarihi yolculuğa çıkarak, hep birlikte günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here