tmsfye-devredilen-naksanda-yeni-yonetimTMSF’ye devredilen Naksan Holding’in yeni yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu üyeleri belli oldu. Başkanlığa TMSF Başkan Yardımcısı, eski maliye müfettişi Mehmet Ali İslamoğlu getirildi.

FETÖ soruşturması kapsamında devlet tarafından TMSF’ye devredilen Türkiye’nin en büyük holdinglerinden olan Naksan’da yeni dönem başladı. Naksan Holding’in başına TMSF başkan yardımcısı Mehmet Ali İslamoğlu getirilirken, yönetim kurulu üyeliklerine de TMSF’den 3 daire başkanı ve yine holdingde kayyum olarak görev yapan 2 kişi atandı. Son yapılan atamalardan sonra Naksan’da üretimin yeniden başlayacağı ve işlerin hızlanacağı kaydedildi.

23 Temmuz’dan bu yana kayyum tarafından idare edilen Naksan Holding’de yeni yönetim belli oldu. FETÖ/PDY Terör Örgütüne finans desteği iddiasıyla tutuklanarak cezaevine konulan Naksan Holding’in yönetim kurulu başkanı ve üyelerinin yerine yeni isimler atandı. Cahit Nakıboğlu’nun başkanlığını yürüttüğü holdingde yeni başkan TMSF Başkan Yardımcısı, eski maliye müfettişi Mehmet Ali İslamoğlu oldu.

MEHMET ALİ İSLAMOĞLU KİMDİR?

Rize İkizdereli olan Mehmet Ali İslamoğlu, TMSF başkan yardımcısı, eski maliye müfettişi ve 5411 sayılı bankacılık kanunu gereğince yönetimine el koyulan Show TV’nin yeni yönetim kurulu başkanı ve Asya Bank Yönetim Kurulu görevlerinde bulundu. Şu anda Gaziantep’teki Naksan Holding Yönetim Kurulu Başkanlığını yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here