Şamil Tayyar; Nato bir terör örgütüdür.

“Tüm darbelerin arkasında NATO var, Tüm terör örgütleriyle bölgeyi dizayn etmeye çalışıyor, Artık DEAŞ, PKK ve FETÖ’nün yanına NATO terör örgütünü de ekleyebiliriz”

AKP’li Şamil Tayyar, “Tüm darbelerin arkasında NATO var, Tüm terör örgütleriyle bölgeyi dizayn etmeye çalışıyor, Artık DEAŞ, PKK ve FETÖ’nün yanına NATO terör örgütünü de ekleyebiliriz” dedi.

Milat gazetesinden Özlem Doğan’a konuşan AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, NATO’nun Erdoğanlı bir Türkiye istemediğini öne sürerek “Tüm terör örgütleriyle bölgeyi dizayn etmeye çalışan NATO. Türkiye için bir tehdittir. Çünkü bir terör örgütü haline geldi. Türkiye buna karşı bir tedbir almalı. İlk tedbir İncirlik Üssünü kapatmak olabilir”dedi.

DİŞLİ VE ÖZKÖK İTİRAFÇI OLURSA, KAHRAMAN BİLDİKLERİMİZ HAİN, HAİN BİLDİKLERİMİZ KAHRAMAN OLABİLİR

Darbeci Mehmet Dişli ve Akın Öztürk’ün o geceye dair özel bilgilere sahip olduğunu söyleyen Şamil Tayyar, “Bu iki isim itirafçı yapılırsa 15 Temmuz’un karanlık bölümleri aydınlanabilir. Bugün, kahraman bildiklerimiz vatan haini, hain bildiklerimiz kahraman olabilir” ifadelerini kullandı.

İşte o söyleşiden öne çıkanlar:

-Havacı binbaşı kahraman ilan edilmeli H.A isimli havacı binbaşının 15 Temmuz günü MİT’e baskın yapılacağını haber vermesi kalkışmanın seyrini nasıl değiştirdi?

En önemli kırılma noktası olarak görüyorum. Eğer havacı binbaşı o istihbaratı MİT’e erken bir saatte gelip haber vermeseydi ve MİT yönetimi bu istihbaratı ciddiye alıp üzerine gitmeseydi, darbe planlandığı gibi saat üç civarlarında gerçekleştirilir ve darbeciler büyük ihtimalle sonuç alırlardı. Yani Türkiye o tarihte çok ağır bir bedel ödeyebilirdi. MİT’e bu istihbaratı getiren havacı binbaşı kahraman ilan edilmeli.

DİŞLİ VE ÖZTÜRK İTİRAFÇI YAPILMALI

-Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar darbeye destek verseydi darbe kalkışmasının sonucu nasıl olurdu?

Süreç daha kanlı yaşanırdı. Planların deşifre olduğu saatlerde Hulusi Akar’ın vereceği destek güçlü olmayabilirdi ama gece yarısı deşifre olmamış bir plan başarılı olurdu. Darbeciler Akar’ı ikna edebileceklerini düşünüyorlardı. Önce Mehmet Dişli daha sonra da Akın Öztürk ikna etmeye çalıştı. Dişli ve Öztürk o geceye dair özel bilgilere sahip. Bunların cezaevinde çok iyi korunması gerekir. Özel bilgilere sahip oldukları için suikast girişimi uğrayabilir ya da tehdit ve şantaj yoluyla gerçek bilgileri saklamaları sağlanabilir. Bu iki isim itirafçı yapılarak 15 Temmuz’un bilinmeyen ve gecenin karanlık bölümlerine ilişkin çoğu noktayı aydınlatabilirler.

-Darbeci Mehmet Dişli ve Akın Öztürk’ün itirafçı yapılması halinde olası açıklamaları 15 Temmuz’a dair neleri değiştirir?

Mutlaka itirafçı yapılmalılar. Bugün doğru bildiklerimiz yanlış, yanlış bildiklerimiz doğru, kahraman bildiklerimiz vatan haini, hain bildiklerimiz kahraman olabilir. 15 Temmuza dair bütün paradigmanın yeni itiraf ve açıklamalarla alt üst olabileceğini düşünüyorum.

NATO TERÖR ÖRGÜTÜ

-Kamuoyunda 15 Temmuz’un azmettiricisinin ABD ve NATO olduğu yönünde kuvvetli bir kanaat var. Siz bunu nasıl değerlendiriyorsunuz? ABD ve NATO darbe kalkışmasının neresinde?

Türkiye NATO’ya girdikten sonra darbelere maruz kaldı. Ülkenin başına gelen kirli ve kanlı işlerin içinde hep NATO oldu. 1960 darbesi İngilizler’in, 1971 muhtırası ClA’in, 1980 darbesi ise NATO’nun gerçekleştirdiği darbedir. Kendine yeni bir yol çizen NATO’nun planına göre Erdoğanlı bir Türkiye olmamalı. Tüm terör örgütleriyle bölgeyi dizayn etmeye çalışan NATO artık Türkiye için bir tehdit haline geldi. DEAŞ, PKK ve FETÖ’nün yanına NATO’yu da ekleyebilirsiniz. Çünkü bir terör örgütü haline geldi. Türkiye buna karşı bir tedbir almalı. Bu tedbir de İncirlik Hava Üssü’nü kapatmak olabilir.

rasthaber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here