Modern şehirlerimiz, sağlam binalarımız, duble yollarımız var diye şımarmayalım lütfen. Bütün bu birikimlere 10 dakikalık dolu yağışı yeter de artar. Ey Rabbin karşısında büyüklenen küçük insan!.. haddini bil…

Gaziantep Beyaza Büründü, Sağnak Yağış Sonrası Dolu Yağdı

Gaziantep’te akşam saatlerinde aniden bastıran yağmur yerini dolu yağışına bırakırken, hayat durma noktasına geldi.
 Gaziantep Beyaza Büründü, Sağnak Yağış Sonrası Dolu Yağdı

Gaziantep’te akşam saatlerinde aniden bastıran yağmur yerini dolu yağışına bırakırken hayat durma noktasına geldi. Yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar ise doludan korunmak için ağaçların altına ve yol üzerinde bulanan iş yerlerine sığındı. Yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar ise doludan korunmak için ağaçların altına ve yol üzerinde bulanan iş yerlerine sığındı. Yaklaşık yarım saat süren şiddetli yağmur ve dolu yağışı hayatı felç etti. Doluya hazırlıksız yakalanan vatandaşlar ağaçların ve saçakların altına sığınmaya çalışırken, trafikte olan sürücüler ise dolu yağışından dolayı ilerlemekte güçlük çekti.

 

İSLAHİYE’DE SAĞNAK YAĞMUIR

Bu arada, Gaziantep’in İslahiye İlçesi’nde ise öğleden sonra aniden bastıran sağanak yağmur günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Gaziantep’in İslahiye İlçesi’nde öğleden sonra aniden başlayan ve yaklaşık 20 dakika süren sağanak yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar kapalı mekanlara girerek kendilerini korumaya alırken, yollarda oluşan su birikintileri de sürücülere zor anlar yaşattı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here