Define gömülerini, yer altındaki tünel girişlerini bulabilen, değerli madenleri türüne göre tespit edebilen ve toprak yapısını analiz edebilen alan tarama cihazları, hobi amaçlı ya da profesyonel amaçlı işlerde kullanılabiliyor. Kısa mesafeli taramalar genellikle hobi amaçlı kullanılabiliyorken, bulabildiği materyal sayısı ve mesafe aralığı fazla olan dedektörler profesyonel define aramaları için tercih edilebilmektedir.

 

Alan tarama cihazları doğadaki değerli madenleri bulmaya yardımcı olan gelişmiş aletlerdir.

Alan taramalar ile define bulunabildiği gibi mağara, su kaynağı gibi oluşumları tespit edebilmek de mümkündür. Çubuklar yardımıyla alanı tarayan cihazı seçerken özelliklerine bakılarak tercih yapılabilmektedir.

 

Hobi amaçlı alan taramalar

 

Özellikle yüzeye yakın defineleri tespit edebilmek için uygun fiyatlı alan tarama dedektörleri tercih edilebilmektedir. Doğaya ve kültür varlıklarına meraklı olanlar, boş vakitlerini değerlendirmek isteyenler bu tip hobi amaçlı dedektörler ile doğayı keşfedebilmekte, kimi zaman değerli madenler de bulabilmektedir. Basit arama, örnekli arama, frekanslı arama ve yaylı arama gibi özellikler taşıyabilen uygun fiyatlı dedektörler, metallerin yaydığı frekansları algılayarak kaliteli bir arama yapabilmektedir.

 

Profesyonel alan taramalar

 

Toprak altındaki boşlukları ve büyük define gömülerini, tünel girişlerini, mağara oluşumlarını tespit edebilen gelişmiş alan tarama dedektörleri genellikle profesyonel kullanımlarda tercih edilir. Profesyonel alan tarama cihazı satın almadan önce ihtiyaçları belirlemek daha doğru bir yöntem olacaktır. Çünkü bazı cihazlar hazine, altın, metal, mineral, mağara, boşluk, mezar ve yer altı suyu tespiti yapabiliyorken, bazı profesyonel alan taramalar sadece altın, gümüş, bronz, bakır, alüminyum, kurşun, demir ve su gibi materyalleri bulabilmektedir. Dedektör fiyatları incelendiğinde fiyat farklılıklarının gözlemesinin nedeni de cihaza göre farklılaşan bu teknik özelliklerdir.

 

Eğer bir dedektör ile hayalinizi gerçekleştirmek istiyorsanız, tercihinizi dehadedektor.com.tr internet sitesinden yapabilirsiniz. Deha Dedektör’de en iyi altın dedektörünü, kısa ve uzun mesafeli alan tarama dedektörlerini teknik özellikleri ile birlikte inceleyebilir, böylece hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz. Tercih ettiğiniz cihazı dehadedektor.com.tr’den kredi kartınızla satın alabilir, adresinizde teslim alabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here