fakili-koyunde-nevruz-kutlamasi-1395395068

Fakılı köyü meydanında yapılan Nevruz kutlamalarına BDP Genel Merkez Parti Meclisi Üyesi Nihat Akdoğan, BDP Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayı Ayhan Ünlü, BDP Yavuzeli İlçe Başkanı Gürsel Karadağ, BDP Yavuzeli Belediye Başkan Adayı Hacı Üzümcü, BDP Araban İlçe Başkanı Hasan Mandallı, BDP Araban Belediye Başkan Adayı Hacı Ataş ile çevre köylerden Fakılı köyü meydanına toplanan çok sayıda kişi katıldı.
BDP Araban Belediye Başkan Adayı Hacı Ataş gazetecilere yaptığı açıklamada, “Nevruz sadece Kürtlerin bayramı değildir, tüm Ortadoğu halklarının bayramıdır. Bu yıl Nevruz kutlamalarında neden Fakılı köyünü seçtiğimiz konusunda da, bugün hafta arası olduğu için ilçe merkezindeki esnafları rahatsız etmemek, 12 Eylül ihtilalı döneminde en çok Fakılı köyü halkı işkence gördüğü ve ilçede Nevruz Bayramını kutlayabileceğimiz bir alan mevcut olmadığı için bu yıl ilk defa Fakılı köyünü seçtik. BDP Araban Belediye Başkanı Adayı olarak 30 Mart seçimlerinde Araban Belediye Başkanlığını kazanırsam ilçe merkezine bir meydan yaparak bundan sonraki Nevruz Bayramı kutlamalarını o meydanda Kürt, Türk, Alevi ayrımı yapılmadan tüm vatandaşlarımızla birlikte yapacağız inşallah” dedi.
BDP Araban İlçe Başkanı Hasan Mandallı da, “Nevruz kutlamalarında ilçeye bağlı köylerden Fakılı köyü meydanına akın akın gelen Kürt, Türk ve Alevi vatandaşlar bir araya gelerek çevreye birlik, beraberlik ve kardeşlik mesajları vererek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here