Türkiye’de son zamanlarda yaşanan olaylar hakkında yorumlarda bulunan Memur Sendikaları Konfederasyonu Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök, “Biz ayağa kalkmayalım diye coğrafyamıza nifak tohumu atmaya çalışıyorlar. Bizim bu nifak tohumlarına kardeşlik aşısı yapmak gibi bir görevimiz var.” dedi.

“DAHA İYİ GÖRÜYORSUNUZ”

Dünya’da mazlum kalan insanların yaşadıklarına değinen Memur Sendikaları Konfederasyonu Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök, “2016 ülkemiz adına sıkıntılı geçti. 2017 yılının, ülkemize coğrafyamıza ve bütün dünyaya huzur, mutluluk getirmesini temenni ediyorum. Ben zaman zaman yurtdışında bulunan bir insanım, özellikle de mazlum coğrafyalarda bulunuyorum. Sri Lanka’da, Fas’ta, Nijer’de, Etiyopya’da, Habeşistan’da, Filistin’de, Kudüs’te ve Kosova’da, bulundum. Bu coğrafyalara gittiğiniz zaman özellikle İslam coğrafyasının nasıl darmadağın edildiğini, nasıl başsız bırakıldığını ve nasıl söndürüldüğünü yakinen görme fırsatınız oluyor. Dünyayı yaklaşık 150-200 yıldır yöneten, bizim ecdadımızın dünya sahnesinden çekildiği gibi, dünyaya hakim olan güçlerin dünyayı bir sömürü ve zulüm sistemiyle yönettiğini daha iyi görüyorsunuz.” şeklinde konuştu.

“BU DÜŞÜNCEYE ULAŞAMAYACAKLAR”

Dünyada mazlum kalan halkların kurtuluş yolu olarak Türkiye’yi gördüğünü dile getiren Gök, “Bundan kurtuluş nasıl olacak diye soracak olursak, bütün insanların gözü, kulağı, gönlü Türkiye’de bunu çok net görüyorsunuz. Dönüp kendi ülkenize, coğrafyanıza baktığınız zaman, bizi yıllarca sağcı-solcu, alevi-sünni diye birbirimize düşürdüler. Şu anda PKK belasını başımıza sardılar buradan Kürt-Türk kavgası çıkarabilir miyiz düşüncesine sahipler. Fakat bu düşünceye ulaşamayacaklar. Bunu niye yaptıklarını şimdi daha iyi anlıyorsunuz, çünkü biz ayağa kalksak bütün mazlum coğrafyalar ayağa kalkacak ve Emperyalistlerin Siyonistlerin sömürüsü bitecek.” ifadelerini kullandı.

“BU BİRLİKTELİK DÜNYA MAZLUMLARINA ÜMİT OLACAK”

Türkiye’nin ayağa kalkmaması için büyük çaba sarf edildiğinin altını çizen Ahmet Gök, “Biz ayağa kalkmayalım diye coğrafyamıza nifak tohumu atmaya çalışıyorlar. Bizim bu nifak tohumlarına kardeşlik aşısı yapmak gibi bir görevimiz var. Yani biz bunu başarmak zorundayız. 15 Temmuz bir ışık oldu bize ve tek bir yumruk olduk. Bizim bu birlikteliğimizden bir takım çevreler rahatsız oldular. Dünyayı, parsellemiş, bölüşmüş olan bu güçler bizim birlikteliğimizden rahatsız oldular. Bu birliktelik dünya mazlumlarına ümit olacak bir birliktelik, dolayısıyla yeni oyunlar oynanıyor. Bizim bu oyunlara düşmememiz gerekir. Hepimiz kardeşiz. Biz Çanakkale’de aynı toprağa düştük. Omuz omuza çarpıştık, birlikte şehit olduk. Biz Gaziantep’te yaşıyoruz, Şahinbey ve Karayılan aynı toprağa düştüler. Şahinbey Türk’tür Karayılan Kürt’tür, biz et ve tırnağız. Bu oyunlara gelmememiz lazım. Biz bütün dünya mazlumlarının ümit ışığı olma görevini yerine getireceğiz. Ben buna yürekten inanıyorum. Artık birilerinin kader yazmasına müsaade etmeyeceğiz.” dedi.

“BU MÜCADELEYİ DESTEKLİYORUZ”

Darbe girişimi sonrasında görevlerinden alınan memurlar hakkında konuşan Ahmet Gök, “Özellikle 15 Temmuz ihanetinden sonra devletimiz her kanalda mücadele başlattı. Biz bu mücadeleyi destekliyoruz. Çünkü vatanımıza kast ettiler. Bu ihanet, sadece yönetimi değiştirme amacıyla yapılmadı ülkemizi direk işgale açık hale getirmek olmuştur. Bir iç savaş projesiydi. Kardeşin kardeşi öldürdüğü bir ortama sürüklenmek istendik. Bunda payı olan herkesin gerekli payı alması lazım. Temizleme yapılırken hata yapılmaması için bizim yetkililerle görüşmelerimiz, uyarılarımız oldu. Bir tek masumun bile canının yanmaması lazım. Bunun için çok dikkatli olunması lazım dedik ve bunun da büyük oranda yapıldığını düşünüyorum.  Bu iadeler de bunun göstergesi.” dedi.

Bilge Ülke Güze

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here