Maliye Bakanı ve Ak Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Mehmet Şimşek, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, AK Parti Gaziantep milletvekili Mehmet Sarı, Ali Şahin, Halil Mazıcıoğlu ve Nizip Belediye Başkanı Haci Fevzi Akdoğan Nizip İlçesi’nde Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

ÜLKEMİZ HIZLA BÜYÜYOR

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, siyasi istikrarın, yapısal reformların ve bunların beraberinde getirdiği büyümenin önemine değinerek, Türkiye’de AK Parti iktidarı öncesinde hükümetlerin ortalama 17 ay ömrü olduğunu, AK Partinin ise 149 aydır iktidarda olduğunu hatırlattı.

Güven ve istikrarın büyüme ile doğru orantılı olduğunu belirten Şimşek, bu dönemde yakalanan siyasi istikrar ile uygulanan yapısal reformlar sayesinde ülkemizin hızla büyüdüğünü ve gelişmiş ülkeler ile gelir makasını daralttıklarını ifade etti.

TÜRKİYE’NİN GELİRİ ARTIYOR

Bakan Şimşek, AK Parti iktidarında; Latin Amerika, gelişmekte olan Avrupa, Çin ve Hindistan hariç gelişmekte olan ülke ortalamalarından daha hızlı büyüdüğümüzü söyledi.

Türkiye’nin gelirini artırdıklarını belirten Şimşek, 2002’de kişi başı $3.492 gelir ile Orta-Alt Gelir grubunda olan ülkemizin 2014 itibariyle kişi başı $10.404 gelir ile Orta-Üst Gelir grubuna geçtiğini ve hedefin 2018 itibariyle yüksek gelir grubuna geçmek olduğunu söyledi.

GAZİANTEP HİZMETE DOYACAK

Bakan Şimşek, Gaziantep’te sadece merkezde değil ilçelerde de vatandaşları ziyaret ediyor. Nizip’te AK Parti Nizip Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katılarak vatandaşlarla bir araya gelen Bakan Mehmet Şimşek, gerek Gaziantep gerek Nizip gerekse tüm ilçelerin AK Parti iktidarı döneminde hizmete doyacağını ifade etti.

ŞİMŞEK KARKAMIŞ’I ZİYARET ETTİ

Bakan Şimşek ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyüp Özkeçeci, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Sarı, Ali Şahin ve Halil Mazıcıoğlu ile birlikte Karkamış İlçesi’ni gezdi.

Karkamış Kaymakamlığı ziyaretinin ardından AK Parti Karkamış Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını yapan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek burada ekonomik büyüme ile ilgili bazı açıklamalar yaparak, Karkamış ve Karkamış Gümrük Kapısı için yapılması planlanan çalışmalar hakkında önemli bilgiler verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here