Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Nizip Meslek Yüksekokulu’nda öğrenim gören öğrenciler, 2 günde 400 ünite kan bağışında bulundular.

Öğrenciler, Toplumsal Duyarlılık Projeleri Koordinatörü ve Proje Yürütücüsü olan Öğretim görevlisi Veliddin Çifti’nin Gıda Teknolojisi Programı öğrencileriyle yürüttüğü, “1 Kan 3 Can” projesine katkı sağlayarak Gaziantep Kızılay Kan Merkezi’nden gelen ekiplere kan bağışında bulundular.

Öğretim görevlisi Veliddin Çiftçi yaptığı açıklamada, akademik ve idari personel ile öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği kan bağışında iki günde yaklaşık 400 ünite kan toplanıldığını söyledi.

Her yıl ürettikleri Toplumsal Duyarlılık projeleriyle Gaziantep Üniversitesi’nin güler yüzünü tüm Nizip halkına göstermeyi, farkındalık yaratmayı, toplumsal sorunlara çözüm önerileri geliştirmeyi amaçladıklarını ifade eden Çiftçi, Kan bağışının insanlık için sadaka mahiyetinde olduğunu ve verilen 1 ünite kanla kanımızın sadakasını verip 3 can kurtararak manevi anlamda doygunluk için kan bağışının bulunmaz bir fırsat olduğunu belirtti.

Nizip Meslek Yüksekokulu Müdürü Yardımcı Doçent Doktor Serdar Derman ise, değişen, değiştiren ve değişimi yöneten bir üniversite misyonuna sahip olduklarını, Gaziantep Üniversitesi olarak sosyal sorumluluk ve girişimciliği ön planda tuttuklarını ve bu projeleri uygulayan aynı zamanda zorunlu ders olarak müfredatında bulunduran ilk devlet üniversitesi olduklarını belirtti.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here